metro

Stalo se to někdy?

Stalo se někdy, že krátce po smrti zpěváka/zpěvačky byl natočen film, ve kterém byla píseň (původně) toho zpěváka/té zpěvačky nazpívaná někým jiným?

Právě jsem zjistil, že pro film Armageddon nazpívala zpěvačka Chantal Kreviazuk píseň Leaving on a Jet Plane, jejíž původním autorem a interpreem byl John Denver, od jehož smri v době premiéry filmu uplynulo 10 měsíců.

Odpovědi
quentos

Podle mého skromného názoru by to k danému zpěvákovi nebylo uctivé, takže pochybuju. Když vzpomenete např. na film „Walk the Line“ (USA 2005) o Johnnym Cashovi (natočený dva roky po jeho smrti), všechny jeho písně byly pouštěny zásadně v originále.