Bronzový

Stačí mi pro případnou reklamaci pračky paragon a potvrzený záruční list ?

Výrobce pračky dává na motor záruku 10 let.
Mám o koupi pračky povrzený paragon i záruční list.
V záručním listu chybí vyplněné číslo motoru, protože jsem pračku přebírala v zalepené krabici a číslo motoru tedy nešlo zjistit.
Platí mi desetiletá záruka i v případě, že v záručním listu chybí číslo motoru ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě že stačí!

Další odpovědi:

Bronzový

Záruku lze uplatnit podle občanského zákoníku do dvou let od zakoupení v kterékoliv prodejně prodejce na základě paragonu a záručního listu. Protože ale výrobce dává,podle Vás, prodlouženou záruku na motor 10 let,pak již tuto reklamaci zřejmě nepůjde uplatnit u prodejce/ záleží na dohodě mezi výrobcem a prodejcem,kterou neznáme/,ale pravděpodobně v autorizovaném servisu či přímo u výrobce a tam paragon a neúplně vyplněný záruční list zřejmě stačit nebude.Bylo by proto vhodné nechat si doplnit výrobní číslo motoru do záručního listu u prodejce.On to měl při prodeji udělat automaticky a ne odkazovat stylem " doma si to vyzkoušejte a pak přijďte".Tak jděte,opište číslo na lísteček či vyfotografujte a pokud se bude vzpouzet to dopsat /a raději ověřit razítkem/,tak ať se on vydá za pračkou,protože něco opominul on.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.