Miroslavst

Spuštění her na Xpéčkách-pomóc!!

Prosím nesmějte se mi, ale bavilo mě hrát hru Transport Tycoon. Normálně jsem ji zkopíroval a spustil přes exe soubor. mám to tak na cédéčku. Normálně to fungovalo na WIN 98.
Jak jsem nainstaloval XP, tak ani ň.
Rady typu vlastnosti-karta kompatibilita a spustit pod systémem W98 je k ničemu, protože to nefunguje.
Po dvojkliku na ten spouštěcí soubor zčerná obrazovka-to tak má být, načtou se řádky z MS-DOS, pak se zobrazí (myslím) jméno výrobce a konec. Zavře se to, blikne obrazovka a jsem zpět na ploše xpéček.
Děkuji všem za pomoc.

Odpovědi
blesk26

Bohužel se mi taky stalo, že některé DOSovské aplikace co mi na win98 fungovaly, na XP nešly. Většinou mi ale pomohl emulátor DOSBox, přes něj jsem se na přednáškách nahrál až až :)