larios22

sportovní filtr

Sportovovní filtr pro auto jak je možné že zvyšuje výkon??

Nejlepší odpověď
mojitek

Sportovní filtr jako takový nezvyšuje výkon.Jde o to,že přes něj jde líp vzduch(nemá takový odpor-filtrovací mezery jsou o něco větší),ale tím pádem propustí víc nečistot do spal.prostoru než běžný filtr. Proto se sport.filtr nedoporučuje na běžné ježdění.

Další odpovědi
GoCars.cz

Tyto filtry propouští hladčeji vzduch, tím pádem něco málo na výkonu přidají, ale je to minimum. Navíc o takový filtr je potřeba pečovat, je potřeba ho prát, poté znovu inpregnovat. Pokud toto se nebude dodržovat, časem ztratí svou impregnaci, a začne do motoru propouštět nečistoty…

SamuraiSword

Spíš se to jen tak traduje. Pravda to ale není. Pouze filtr totiž nezmůže skoro nic. Ve spojení s otevřeným výfukem to už smysl má,ale ani tehdy se nedá moc mluvit o zvyšování výkonu,spíš to optimalizuje průběh krouťáku a posune ho to trochu jinam,většinou nahoru. Prostě pokud necháš motor líp nadechnout,musíš mu taky umožnit líp vydechnout 🙂 Zkrátka, otevřenej filtr+otevřenej výfuk=ANO. Jedno nebo druhý samo o sobě,téměř bez efektu…