Tw!st

Spořící účet u AirBank

Zdravím, mám tu pár otázek ohledně spořícího účtu konkrétně u AirBank. Dejme tomu že si na účet dám 1000kč, takže při ročním navýšení 1,3% mínus 0,7% které si odečtou, se mi každý rok přičte 0,6% ? Teda jen teoreticky kdyby roční navýšení bylo pořad těch 1,3% takže by se mi za rok přičetlo 6kč ? Chápu to správně ? Já se totiž v tomto moc neorientuju. A ještě jedna otázka, jaký je rozdíl mezi spořícím a běžným účtem ? Díky
Doplňuji:
Aha, takže mají navýšení vlastně 1,3% takže teoreticky kdybych si tam dal tu tisicovku tak tam za rok budu mít 1013kč ? Ale žádné poplatky se tam u nich za ten malý tarif neplatí, že ? A peníze tam můžu kdykoliv přidávat a odebírat ?

Odpovědi
Alesh

Jo, chápeš to správně. Jen nevím, kde jsi přišel na těch 0,7 %. Částku do milionu momentálně úročí 1,3 %, následně strhnou částku, která odpovídá cca 0,2 %, což bych tipoval na daň státu, nikoli bance, pokud se nepletu.
Spořicí účet obecně máš pro spoření, prachy na něm leží s větším úrokem, zpravidla je nemáš hned k dispozici a k účtu nemáš platební kartu. Běžný účet slouží k placení, máš k němu kartu, úrok žádný nebo skoro žádný, měl bys mít na něm jen tu nejnutnější částku, zbytek by měl být třeba na spořicím účtu.
Doplňuji:
jo, akorát ti stát sebere zhruba těch 0,2% na dani, čili budeš mít 1011 Kč. Ano, žádné další poplatky ti AirBank neúčtuje. Peníze máš u nich k dispozici hned i na spořicím účtu. Dokonce v rámci banky převádějí prý peníze online, tedy hned. tzn., že pokud u nich budeš mít třeba ještě běžný účet, který je celý zdarma vyjma výběru z bankomatů, tak peníze převedeš ze spořicího na běžný a hned s nimi můžeš platit. A pokud asi 5× za měsíc zaplatíš kartou, tak i na běžném účtu ti dají těch 1,3 % úrok, takže pokud máš jen relativně málopeněz, můžeš mít jen běžný účet u AirBank.

ke4n

Momentálně úročí sazbou 1.3% vklady do 250000Kč, částku nad 250000 úročí sazbou 0.7%.
Neboli jakýkoliv vklad do 250000 ti úročí 1.3%, pokud tam dáš víc tak 250000 ti úročí 1.3% a zbytek 0.7%. Těch 0.7% se z ničeho neodečítá.

Dochy

mosoj (alesh): Daň z úroků (pokud mi něco neušlo) je 15%. přibližně to odpovídá Aleshově srážce 0,2% ze zůstatku, ale radši bych zůstal u těch 15% z úroků, protože tu bede platit i když banka změní úročení na 0,5%. Aleshův údaj platí jen a pouze pro aktuální úrokovou míru.

mosoj

Tak to trochu upřesním.
Rozdíl mezi spořicím a běžným účtem zde byl popsán.
K penězům na hotovosti se dostaneš pouze přes bankomat a to z běžného účtu.
Ze spořicího účtu musíš potřebný objem peněz nejprve někam převést odkud je lze vybrat. Ze spořicího účtu u Air Bank to nejde.
Spořicí účet je bez poplatků. běžný nevím ten nemám. je to zde ale popsáno.
Z každých úroků se platí 20 % daň.

A teď úročení. Od 1. 2. 2014 pro nové klienty !!!! platí úročení 1,3 % do částky
250 000 a nad 250 000 0,7%. Pro staré klienty se nic nemění a současné úročení je 1,3 % do částky 1 000 000 Kč.

Viz. úryvek z emailu, který jsem dostal :

"Jde o to, že všem novým klientům, kteří k nám přijdou od 1. února 2014, budeme od srpna úročit sazbou TOP3 garance vklady jen do výše 250 000 Kč. Zůstatek nad touto hranicí budeme novým klientům úročit také, ale nižší sazbou. Vás se tato změna ale nijak nedotkne a zůstanou Vám dosavadní podmínky, i když třeba spořicí účet ještě nemáte. Co jsme Vám slíbili, to platí.

Proč to děláme? Za dva a čtvrt roku, co jsme na trhu, si nás vybralo přes 220 000 klientů. Jen minulý rok jsme otevřeli přes 100 000 nových běžných účtů a půjčili klientům přes tři miliardy korun. Kromě toho se zvyšuje i počet nově otevíraných spořicích účtů. Takový zájem nás samozřejmě těší. Do dneška si u nás klienti uložili přes 40 miliard korun a toto číslo je den ode dne vyšší

Doplňuji:
Dochy dík. Mně je to celkem jedno. Já si to spočítat dokáži. Mně spletlo to připitomělé 0,2 % .

Mléčko

…budu vycházet tady z toho příkladu (vklad = 1 000Kč.), Úrok bez daňe = 13 Kč., Daň z úroků (co vím je pro STÁT (je 15%)) = 1,95 Kč., Čístej úrok = 11,05 Kč..