Lucie23

U které banky a který typ spoření by byl nejlepší pro studenta, který si chce začít spořit na VŠ z výdělku z brigád?

Hezký den
chtěla bych si začít spořit na vysokou z výdělku z brigád u jaké banky a jaký typ spoření by byl podle vás nejlepší?

Odpovědi
Rokio

Doporučuji spořící účet banky Sběrbank, protože má relativně vysoký úrok a nějaký dobrý studentský účet (např. u Komerční banky).

Spořící účet u Sběrbank má tu nevýhodu, že výběr z něho stojí 60 korun. Převod ale stojí jenom 5 korun, takže stačí jenom převést peníze na studentský účet v případě potřeby.

Dochy

Možná by bylo lepší poohlídnout se u některých novějších bank po jejich běžných produktech než u zavedených po těch studentských. Zamyslel bych se nad kombinací Air bank, mBank, apod.
Air bank – spořící účet do 250000 úrok 0,3%, při 5 platbách kartou měsíčně 1,0%
mBank – výběr z libovolného bankomatu zdarma pokud vyberete víc než 1500, vedení karty zdarma, pokud s ní zaplatíte alespoň 1500 měsíčně.
Pokud nevyhovuje tahle kombinace určitě najdete nějaké další bankovní produkty co pokryjí vaše potřeby.