Avatar uživatele
Ivetka303

dobrá investice

Skončilo mi stav. spoření – kam mohu dát peníze, aby mi něco vydělaly? Kde je vysoký úrok z vkladu ? Tak na 3 roky? Nemáte někdo tip?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4471 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kazisvět

na 3 roky bych zkusil nějaký garantovaný fond s doporučeným investičním horizontem nižším než 5 let (pozor, u většiny garantovaných fondů je minimální doporučená doba investice právě 5 let.) Osobně bych zkusil třeba KB ametyst, viz zdroj

Zdroj: www.iks-kb.cz/opencms/o­pencms/iks/fun­d_detail.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Co třeba pořídit si diverzifikované portfolio z akcií akcií ČEZ, PHILIP MORRIS ČR a Tekefónicy CR, jejich cena je docela nízko a dává šanci na zisk, navíc všechny tituly mají slušnou dividendu. Aby investice měla smyslu, mělo by se jednat nejméně o stotisíc korun.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Záleží na tom, kolik to je peněz.
Jsou různé možnosti pro různě vysoké vklady.
Někdo má po skončení stavebka 50 tis, jiný 500 tis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
race02

Zkus nějaký spořící účet. V současnosti je asi nejlepší spořící účet od Air Bank.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

A kolik máš k dispozici peněz? To je totiž základ. Jestli hodně, tak doporučuju investice do půjček . Je to ale v horizontu několika let, ale jsou to podle mě nejlépe uložené peníze 🙂 . Vysoký úrok, jistota, žádné starosti, prostě pohoda a peníze se ti budou jen sypat 😁 .

Avatar uživatele
martinkunc

Investuji jak do dluhopisů tak investičních certifikátů a musím říct, že zatím se daří vyzkouším ještě zlato http://www.in­vestice.cz/zla­to/t79/

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Chenda.

Pěkný den. Za sebe bych doporučil určitě investice do podílových fondů. Píší o tom například zde: https://www.pre­miot.cz/2021/04/­27/investice-fondu-kvalifikovanych-investoru/ Je to podobné jako investice do akcií, až na to že ti portfolio a jednoltivé akcie vybírá profesionál…Když se podíváte jak jsou na tom akcie za posledních 10 let, je vidět že snad všechny mají rostoucí tendenci…

před 1066 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání