Společenství vlastníků bytu poukazuje na neoprávněnost používání komínu z důvodu nainstalovaných přímotopů,jsou v právu?

V r.1993 v akci za ekologické topení a zrušení kamen na pevná paliva s příspěvkem 8 000 Kč jsem zavedl v bytě přímotopy.Po zdražení elektřiny,po zjištění nevyhovujícím a nedostačujícím vytápění jsem přešel na topení krbovými kamny.Společenství poukazuje na to,že jsem se smluvně zavázal netopit kamny a tím i používat komín /není v mém majetku/.Musím odmontovat přímotopy a vrátit příspěvek?Pokud budu používat komín,požadují vyvložkování na mé fin.náklady,je to pro mě drahé-z přízemí,3 poschodí,půda a ven na střechu a další doplňky s tím související.Můžu jako důchodce požádat Společenství o splácení fin.výdajů.Topit musím.Prosím,poradťe mi.Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

SVJ v právu není a je jeho povinností zajistit a uhradit (ze společných peněz) vyvložkování komínových průduchů, neboť tyto jsou součástí stavby a nikoli bytové jednotky.

Skutečnost, že jste se smluvně zavázal, že komín nebudete používat není podstatná !

Jinou záležitostí jsou ale podmínky, za kterých jste obdržel ´příspěvek´ (8.000 Kč) na zavedení přímotopů. Z otázky není zřejmé, od koho jste příspěvek obdržel..., pokud to bylo od SVJ, tak si umím představit, že SVJ nyní bude posuzovat, zda nedošlo k porušení podmínek, např. tím, že nebyla dodržena určitá předepsaná lhůta, po kterou měly být přímotopy používány.

Pokud jste příspěvek obdržel od kohokoli jiného než-li od SVJ, tak SVJ nemá vůbec žádný právní důvod tyto dvě záležitosti posuzovat společně.

Protože se nejspíš s vedením SVJ nedohodnete, doporučuji, abyste co nejdříve (než začne topná sezona) navštívil advokáta, který vám (snad za malý peníz) navrhne další postup.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.