bolak

Spojily by se země automaticky v jednu, kdyby to následníci trůnu dvou sousedících zemí dali dohromady?

Kdyby se potomci nějakých královských zemí které spolu sousedí (jako třeba Belgie a Nizozemsko) spárovali, potomci kteří se mají stát následníky trůnu, spojily by se potom obě země v jednu nebo ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Spojení vládců nemusí nijak souviset se spojením zemí…
😉

Další odpovědi
setapouch

Není důvod k automatickému spojování, jeden panovník může vládnout ve více nezávislých státech. Např. taková Alžběta II. je královnou šestnácti států.

lexx

ne. každý hrabe pro sebe

Reezo

Jde o to, že král či královna zastávají spíš prezidentskou roli… Monarchie v moderní době není absolutní moc. Museli by o tom rozhodnout občani, jestli se chtějí spojit nebo ne. Ještě mě napadá, že by to mohlo být reálné pouze tehdy, kdyby svatba byla podmíněna například spojenectvím.

Mc Merkurion

ne…( – jen si vzpomeň na Elišku Přemyslovnu a Jana Lucemburského >>> http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/den-snatku-elisky-premyslovny-s-janem-lucemburskym-se-muze-stat-vyznamnym-dnem--1537647 <<<) …ale asi by potom,vzhledem ke společné vládě,měli hodně věcí společných