zjentek

Souvisej spolu nějak tahle fakta?

  1. kam čert nemůže, tam pošle ženu
  2. manželskej vztah vymysleli židé

Nejlepší odpověď
annas

Jistým způsobem ano.

Hebrejský Starý zákon – Kniha Mojžíšova – Bůh stvořil muže, ženu, a přikázal muži, aby se s ženou stali jedním tělem.

První žena Eva se stala mužovou zkázou – podlehla pokušení hada (různé interpretace – ďáblovi), který zpochybnil boží varování utrhla tedy zakázané ovoce ze stromu poznání a svedla k tomu i Adama. Takže had ´= dábel, = satan nastrčil ženu,. Nebylo to tolik nápadné, kdyby přímo přesvědčoval Adama.

Oba byi vyhnání z ráje, museli pracovat, žít v bídě atd.

Takže je třeba překonat zvědavost, nevybrat si zlo, nepdlehnout mu, nemusí to být jen prostřednictvím ďáblem poslané ženy.

bazuka

Zapomínáš na první Adamovu ženu Lilith.