luckykubrt

Souhlasíte taky s názorem, že… „co je české, to je hezké“?

A taky by mě zajímalo, kdo na to vůbec přišel.

Nejlepší odpověď
johana 56

Souhlasit by bylo hezké, ale co je v současnosti ‚opravdu české‘…

Další odpovědi
xxx3

to je ideální heslo toho, kdo si rád lže do vlastní kapsy. Tím nemyslím, že by v našich krajích nebylo mnoho pěkného, je ale nesmysl brát to jako pravidlo, které vždy platí.

Nuk nuk

To rčení pochází z dob národního obrození, kdy se Češi ještě snažili obnovit jazyk a vybudovat si své základy na skutečných tradicích a historii, a v dobách, kdy se snažili poctivě vytvořit věci tak, aby na ně mohli být hrdí. Díky tomu jsme měli k poměru k velikosti národa dost výtečných umělců a vznikaly u nás i české podniky, které pak za první republiky reprezentovaly náš stát a národ po celém světě.

Dneska už to žel příliš neplatí.

Lgee

Z části.

Kepler

No, kdo na to přišel – přeci Češi. Nejdřív se to přestalo líbit Slovákům a teď se to nelíbí mnoha Moravanům a Slezanům. Nejenže že Češi označují celé území ČR jako Česko, hranice krajů nerespektují historické hranice Moravy, jako bývalého zemského zřízení z dob první republiky, ale ještě si myslí, že jsme jejich náplava a póvl.

marci1

Poupravila bych to asi takto: „Ženy- české, moravské, slezské, jsou hezké“. 🙂

Šidlo

už samotné slovo hezké indikuje dačo dobré a rýdze

pekné má v sebe dačo snobské a slizké

a hezký sa stupňuje pravidelne – nejhezčí, pekný ide do najkrajšieho.....

inak doslova hezké je toto:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sKH49zdu5mc

takže áno, mne české umenie vyhovuje do vkusu

luckykubrt

Jinak něco podobného zní i v naší lidové písničce: „Ta naše písnička česká, ta je tak hezká, tak hezká.“ 🙂

Kepler

To jo, valašské a slovácké jsou taky „hezké“