Avatar uživatele
hapiky

Souhlasíte s tím, že by člověk neměl nikdy zoufat, protože je možné, že ty nejkrásnější dny života mohou teprve přijít?

Zajímavá 0 před 1520 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Souhlasím, ale ne bezvýhradně. Někdy je třeba si říci „lepší to už nikdy nebude“.
Například v případě nevyléčitelné nemoci. Být trošku skeptik není nikdy na škodu, ten už se jen tak nezklame. Ale přece jen se někdy stanou „zázraky“, to je potom radosti!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Mně snad nepřestanou fascinovat ti lidé, kteří okolo sebe nešetří moudry a radami o tom, co je či není správné, co je lepší, co horší, co krásné, co škaredé, co vhodné, co nevhodné, kdy jsme vychováni a naopak, kdy zoufat a kdy ne, co je skutečné a co fikce… NEPŘESTANOU MI TITO ZNALCI FASCINOVAT!!! D;

No JISTĚ, že nemáš ZOUFAT. A zároveň se také nemáš TĚŠIT! Protože URČITĚ NENÍ špatně, ani dobře. A ani včera nebylo. A zítra také nebude! Prostě máš v otázce smolíka- nemáš a ani nikdo z odpovídajících nemá k dispozici žádné nástroje srovnávání!
Nějak konkrétně žil's a později máš na celou věc třeba i názor. Proč ne. Ovšem WHO CARE?
Dokonce si můžeme dovolit sami i hádat, jak jsme žili. Dokonce tyto vlastní dohady můžeme i sepsat a dokonce i ZVEŘEJNIT. A v tom nám nebrání vůbec nic. No problemo! (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Nesouhlasím. Člověk by neměl sám sebe klamat a namlouvat si nesmysly. Když jsem nasraný, tak jsem nasraný. Dát citům volný průchod. Všechno pak přejde samo.

Vše má svou chvíli, každá věc pod nebem má svůj čas:
Je čas rodit se a čas umírat,
čas sázet a čas sadbu vytrhat,
čas zabíjet a čas uzdravovat,
čas bořit a čas budovat,
čas plakat a čas se smát,
čas rmoutit se a čas tancovat,
čas házet kamení a čas kamení sbírat,
čas objímat a čas objímání zanechat,
čas hledat a čas pozbývat,
čas chovat a čas odmítat,
čas trhat a čas sešívat,
čas mlčet a čas povídat,
čas milovat a čas nenávidět,
čas boje a čas pokoje.

viz https://www.bi­blegateway.com/pas­sage/?search=Ka­zatel+3&versi­on=B21

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Ježiši, mně nepřestanou fascinovat ty příběhy, ty jejichvzorové příklady… Tak třeba nějaká stará vnučka dnes TVRDĚ BOJUJE za to, že kdosi z jejich předků kdysi dávno tvrdě bojoval. Chjo… To je tak hrdinské… A k čemu je to dobré? Vytěží snad kvůli tomu Chiquita méně banánů? Vyšle coby projev piety zejtra méně lodí? Ježiši… D;

před 1520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek