zzzzz

Souhlasíte s tím, aby mohl každý chovat psa bojového plemena?

Kousek od nás bydlí rodina a ti jednoho takového psa mají. Psa chodí venčit asi desetiletá holčička, chodí s ním na dětské hřiště. Pes ji neposlouchá, štěká na ostatní děti. Lidé se tam bojí své děti pouštět samotné. Když někdo zavolá policii, tak sice přijede, ale nic nevyřeší. Prý pokud nikoho nepokouše, nemůžou nic dělat. Hřiště není oplocené, tak tam zákaz psům neplatí.

Nejlepší odpověď
anonym

Co to je bojové plemeno? Zatím je nikdo nedefinoval.Pokud se v některých státech direktivně pokoušeli určit tzv.bojová plemena,vyšel v každé zemi jiný seznam a nakonec to byl samozřejmě úřednický pasvil.U nás je dost vyhlášek,které při jejich dodržování dostatečně ošetřují volný pohyb psů a jejich chování.Obraťte se na Obecní úřad,na dětské hřiště pes nepatří žádný.Obecní vyhláška je v každé obci jiná,přečte si tu vaší a postupujte podle toho.Čekat na zásah policie po té až dojde k napadení psem je naprostý nesmysl! Každý pes musí být socializován a vychován natolik aby se na veřejném prostranství choval tak aby nikoho jiného ani neobtěžoval natož byl rizikový z hlediska bezpečnosti.Několik desetiletí chovám obludy,které by někdo čas od času také rád zařadil mezi „bojové“,ale NIKDY jsem neměla problém s jejich chováním na veřejnosti,psích výstavách,v do­pravních prostředcích nebo u veterináře atd.Chce to důslednou výchovu. A to prosím každý jeden z nich má na váhu i 2× tolik co já! Jde i o to,že malé dítě nemůže fyzicky takového psa zvládnout za každé situace.A pes dítě jen těžko bude respektovat.Ne­bezpečný pes může být i jezevčík nebo kokršpaněl nebo kříženec neznámého původu,pokud je dominantní a nevychovaný .Neřešte plemeno psa nebo jeho řazení mezi bojové nebo nebojové,obratťe se na Obecní úřad a žádejte důrazně nápravu věci.....:D

Další odpovědi
anonym

Celkově mám za to, že k chovu psů by se mělo přistupovat daleko zodpovědněji.
Na bojová plemena bych určitě vyžadovala daleko tvrdší podmínky zabezpečení zvířat chovatelem. Na takového psa by klidně mohl být zbrojní pas.
Policie je ve spoustě případů bezmocná. Proti bezohlednosti chovatelů je problém se dovolat čehokoliv, pokud majitel psa sám neuzná, že ohrožuje bezpečnost dalších osob. Bohužel, toto poznání většinou přichází pozdě.

9 řemesel

Nemohu souhlasit.Dělat se dá a to docela dost.Leč záleží vždy na konkrétním případě.Snad jen: je-li v místě Městsk policie tak tam podat PÍSEMNÉ oznámení a totéž poslat doporučeně tamtéž.Pak se již hošánci musí zajímat, a ne čekat za roštím u parku s radarem.Není vůbec pravda,že nemohou nic dělat!!!Na bojová plemena bych dal stejný požadavek jako na střelné zbraně.Dělám kynologii více jak 40 let, a vím co dokáže „jenom pitomý dobrman“.Zvíře tvrdé a náročné na POHYB, z toho totiž pramení (z nedostatku pohybové aktivity a výcviku, ten je absolutně nezanedbatelný,pes musí znát práva i své povinosti!)nejvíce AGRESIVITY u psů.Prosím, udělejte co je možné, již jen kvůli jednomu jedinému pokousanému dítěti! Za to vám děkuji.

mojitek

No,ono je jedno jestli je to pes"bojového" plemene.Každopádně na dětské hřiště pes nepatří,navíc když ho venčí desetiletý mrně.A to,že štěká na ostatní děti svědčí o jeho nevyrovnaný povaze.Každopádně si písemně stěžujte,že policie nevykonává řádně svoji práci.Pes totiž nemusí hned někoho pokousat,stačí když hrozí,útok je ve stádiu přípravy.. Ono stačí nahlásit,že pes sice zatím nekousl,ale záměrně narazí tělem atd.
Policie nebo strážníci by každopádně měli zakročit

Petra09

Mam stejny nazor jako Ocko a urcite by kazdy takovy psy nemel mit.

led

Ako dlhoročná psia mama súhlasím so zákazom akýchkoľvek zvierat na detskom ihrisku (okrem detských hračiek). Je pravidlom v civilizovanej spoločnosti, že zviera nepatrí na detské ihrisko. Ste predsa civilizovaná spoločnosť?
Nejde len o priamu bezpečnosť hrajúcich sa detí, ale i o hygienické zdravotné hľadisko. Každé zviera, akokoľvek čisté, je i bacilonosič. Malé dieťa pohladí psa a tie isté prsty bez umytia si dá do úst…
Priestor detského ihriska aj bez oplotenia svojim charakterom jasne určuje zákaz vstupu zvierat. Žiadajte od zodpovedných (alebo si sami osaďte) umiestnenie tabule zakazujúcej vstup zvierat.
PS.
Nebezpečnosť psa nezáleží na rase a veľkosti, ale na jeho výchove a povahe. Aj malý vreckový psík môže ublížiť. Pritom veľký bojový pes aj bez vodítka sa môže správať, akoby bol na tom vodítku so svojim dobráckym nadhľadom…

blesk26

Já osobně tyhle psy nemám rád. Jsou nebezpeční už na první pohled, i když majitelé tvrdí, že jsou to miláčci.

Je otázka, jestli v demokratické společnosti máme právo zakazovat někomu takového psa mít …

Rozhodně bychom ale měli zavést přísnější tresty za to, když pes něco provede. Napadl pes někoho? Majitel jde za katr, jako by se jednalo o úmyslné ublížení na zdraví, kterého se dopustil on, protože za psa nesl zodpovědnost. Trvalé následky? Trest ještě vyšší.

Pak by se lidi asi rozmysleli, jestli má smysl frajeřit s takovými psy.

mojitek

ad blesk26 : měl jsem stejný názor jako Vy -ovšem do tý doby než jsem se o takovýhle "krvelačný bestie"začal starat. Pokud jakéhokoliv psa dostane do ruky "nevyhovující"člo­věk tak z něj tu bestii udělá,a je jedno jestli je to kříženej jezevčík nebo pitbul.Jinak pitbulové jsou spíš známí tím že se mazlej s každým,v USA si k pitbulovi pořizujou ještě dobermana aby vůbec měl kdo zahradu ohlídat.První místa kdy pes napadl člověka ovládají kříženci,němečtí ovčáci,kokršpa­nělé.Pitbulové,Sta­fordi,bulíci atd jsou někde mezi pudlíkama.I když je pravda,že hodně lidí si tyhle silnější psy pořizují lidé co si léčí svoje vlastní mindráky a pak ta výchova takhle dopadá..