jirka F

Souhlasíte s jednotnou nabíječkou do dotykových mobilů?

Prostě by byla jedna nabíječka pro všechny dotykové mobily.

Nejlepší odpověď
Roman71

c) mám jinou odpověď

Čistě technicky vzato, nabíjecí obvod je nedílná součást mobilního telefonu. Takže, to, co je pojmenováno jako „nabíječka“ je v podstatě napájecí adaptér, který z 230V~ (střídavých) vyrábí 5V= (stejnosměrných) o různých hodnotách proudu. Celý ten "spor"se točí kolem jednotného konektoru v telefonu, který slouží nejen k nabíjení, ale také k přenosu souborů a komunikaci s připojenými zařízeními (OTG kabelem). Apple, výrobce iPhone prohlásil, že by změna jejich konektoru na USB-C byla krokem zpět ve vývoji mobilních zařízení a rozhodla, že další modely budou nabíjeny výhradně bezdrátově. Aby toho nebylo málo, tak si k iPhonu nepřipojíte kabelem ani běžná sluchátka.

Další odpovědi
Malvína

b) ne, nesouhlasil bych(uveďte důvod do komentáře)

Jako jablíčkáři se mi to nelíbí. Líbí a vyhovuje mi má nabíječka. Je placatá, žádné záhyby ani výstupky nemá. Pro jiný typ nabíječky by se musela uzpůsobit zdířka. Znám jiné druhy nabíječek a většinou jsou docela vysoké, takže si myslím, že by se pak zdířka mnohem lépe zanášela nečistotami (zkušenost v rodině). Člověk samozřejmě nesmí být prase a o elektroniku se starat, ale nemám čas někde něco čistit. Telefon má sloužit mně, ne já jemu. Navíc se mi myšlenka odlišnosti u Applu líbí.

zjentek

a) ano, souhlasil bych

I když teda nechápu jak zrovna tohle ušetří planetu 🤷‍♂️

Mravenec

b) ne, nesouhlasil bych(uveďte důvod do komentáře)

Nevidím k tomu důvod, proč má mocnost diktovat co a jak má být. Všichni hlásají demokracii a kapitalismus, tak ať nevymýšlí blbosti.

Darcy

b) ne, nesouhlasil bych(uveďte důvod do komentáře)

zas by si všechnu slávu pro sebe utrhl někdo jako 🍎 a držel by celý svět a celý trh za 🍒 – s nabíječky v hodnotě tak 3eura by udělali 50€ image záležitost..

da ny

c) mám jinou odpověď

Zda souhlasím nebo ne, bude ty, kteří o tom rozhodnou „prd“ zajímat. Problém bych s tím neměla. Vám můj souhlas/nesouhlas k ničemu neposlouží ;)
Je mi to jedno, nemám dotykový MT.
V práci se „povalují 3 nabíječky. Válela by se tam jen jedna ;D

Drap

c) mám jinou odpověď

Můžeme klidně souhlasit či nesouhlasit a je to úplně jedno. Nás se na názor nikdo z těch co o tom mohou rozhodnout ptát nebude.

paul1

a) ano, souhlasil bych

Uršitě by to pomohlo a to i u všech mobilů. Máme jich víc a ke každému nabíjačka, je z toho chaos, často se kabely zapletou do sebe, nechci je navíjet, prý to škodí.

Lgee

a) ano, souhlasil bych

Porkman

a) ano, souhlasil bych

Roman71

Mimochodem, když to výrobcům pomůže, nejsem proti.
Koupím k adaptéru jiný kabel a pojedu vesele dál 🙂