redy

Souhlasíte s amnestii?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

mám jinej názor

Souhlasím, ale měla být podstatně lépe upřesněna. Za korupci a majetkové trestné činy s vyší částkou bych osobně neamnestoval. Ani bych tam nedával zrušení veřejných prací a domácí vězení. To nepomůže vězeňství, jen se někteří vyhnou zaslouženému trestu.

Další odpovědi
pusinka50

ne

Nesouhlasím, když někdo krade, znásilňuje, vraždí, měl by si trest odsedět celý. Myslím, že u nás jsou všeobecně nízké tresty, žádná nařízená psychiatrická léčba vyjma nejtěžších případů, sexuáln ích delikventů, kteří se stejně nikdy nenapraví a za polovinu při dobrém chování jdou domů.
Obnovila bych trest smrti, proč na těžké případy, kdy někdo někoho vědomě rozsekal na maděru mají doplácet daňoví poplatníci?

brillant

ne

cochee

ne

misulinka197

ne

Alesh

mám jinej názor

Jako obecně nebo s tou současnou?
Obecně vzato je to takové zvláštní, na jednu stranu si říkám, tak sedí u nás spousta lidí za lecjakou prkotinu („tykadlový“ řidič třeba), velké ryby unikají, basy jsou přeplněné, stojí to neuvěřitelné peníze z našich daní tam ty kriminálníky živit, šatit, topit jim atd. Na druhou stranu si říkám, že je asi nějak špatně nastaven tento systém, když tento stav dopustil.

balca

ano

venkovan

ano

Trest na jeden rok – to jsou zpravidla blbosti, ne vraždy, znásilnění, velké krádeže apod. Navíc amnestie se nevztahuje na případy kdy došlo ublížení na zdraví a každý případ bude soud muset projednat.
Věřme, že ti slušní, co se dostali do maléru se z trestu poučili, ti neslušní tam budou za nějaký měsíc zpátky. A věřme, že soudy budou hodnotit správně, ne jen úředně.

Kamionak09

ne

Reuef

ano

je to jedna z mala pravomoci prezidenta, vzpominka na casy minule, kdy si mohl panovnik delat co chtel – obcas stoji za to si pripomenout jak by to tu mohlo vypadat kdyby vladl jeden clovek

pavel947

ano

Poklička

ne