Eda69

Software pro architektonický návrh?

Na ceně nezáleží, sháním software který by usnadnil práci při tvorbě návrhů budov a jejich okolí. Mám tím na mysli abych nemusel např. v CADu dělat každou čárku od píky, ale např aby mi program poskytl nějaké již hotové objekty. Ohledně práce s mapou už bych asi chtěl příliš? :) Děkuji za každý tip.

Odpovědi
Alesh

Nechci kecat, ale na to bude nepochybně nějaká nadstavba AutoCADu. Nepochybně to budou nabízet i další podobné programy.

Funna

to co chceš je spíš program na vizualizaci, na to nepotřebuješ CAD…a těch je víc než dost…

rigormortis

No hlavně jde o to, zda chcete 3D nebo 2D…autodesk nabízí bezbřehé možnosti, bohužel se vyznám jenom v inventoru a ten je strojní, u něj jde dokoupit mechanikal deskop v kterém jsou všechny normalizované části. Opravdu se nevyznám v architektonických návrzích, takže vám nebudu radit ani který konkrétní autocad si pořídit, ale když jim pošlete vaše požadavky určitě vám sami něco poradí.
Autocady jsou sice neuvěřitelně nákladné co se financí týče, ale má perfektní vyvázání mezi návrhem a projektovou dokumentací (tzn. že když vám někde něco ze začátku nevyjde, tak se to jednoduše předělá v návrhu a výkresy se automaticky upraví) a taky je to perfektní s kooperací ohledně jiných návrhářů…a čím novější verze, tím je to intuitivnější ovládání…
Zkuste např cad architecture…https://w­ww.google.cz/se­arch?q=cad+ar­chitecture&cli­ent=firefox-a&hs=3cJ&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=U­ofuUfDHKoiXO-f9gIAO&ved=0CF0Qs­AQ&biw=1280&bih=619
Ale čekejte něco mezi 200 a 500 tisíci…