DIH

Když by můj otec šel do částečného důchodu můžou mu snížit nebo zrušit alimenty?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dítě má právo podílet se na životní úrovni rodičů. Pokud se tím invalidním důchodem sníží příjmy otce, pak je velice pravděpodobné, že soud výživné sníží. O snížení si musí otec požádat, nesnižuje se to automaticky.

Záleží i na majetkových ppoměrech otce, pokud by měl větší majetek, nemovitosti, akcie atd. tak soud ke snížení příjmu nemusí přihlédnout.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to možné. Případné alimenty soud určuje mimo jiné podle výše příjmů