Hifive

SNÍH NA ZDOBENÍ PERNÍČKŮ?

Dobrý den, perníčky budu zdobit poprvé, a tak bch chtěla moc poprosit o Váš recept, jakou polevou se nejlépe zdobí perníčky? Děkuji moc za odpověď. :)

Odpovědi
hanny 2

Třeba tato se solamylem,dobře drží –

1 BÍLEK
20 dkg MOUČKOVÉHO CUKRU –2 x prosátého !!!
1 lžička SOLAMYLU
pár kapek citrónové šťávy

Vše utřeme v míse nejlépe el.šlehačem do požadované hladké konzistence-ani řídké ani tuhé..Vyzkoušíme na stůl nebo papír pár kapek či proužek-nesmí nám stéct dohromady.Pokud by byla směs hodně řídká přidáme cukr,nebo v případě,že je moc tuhá doplníme pár kapek citr.šťávy.

Otázka patří do kategorie Jídlo a vaření!

Rufus

To já mám se Solamylem nedobré zkušenosti. Ale 20 dkg moučkového cukre proseji, jeden bílek a trochu rumu. Můj osvědčený postup dle rady maminky ( byla dcerou cukráře, teď má 82 roků ). Roklepnu vajíčko, oddělím bílek od žloutku, ten použiji později na cokoliv. Bílek mám na mělkém talířku a nožíkem z něho přes okraj odstraním šlem přímo do dřezu, to aby se neucpávalo zdobítko. Smíchám s cukrem, trošku rumu, tak lžičku nebo dvě. Nikdy žádný robot, mixér, šlehač apod. Čistá menší vařečka, kterou směs v misce třu ručně asi půl hodky. Přikryji mikroténem, přetáhnu gumičkou a nechám odpočinout tak zase nejméně půl hodky, hodinu, někdy se mě nechce a tak vyndám jej z ledničky třeba až na druhý den, jen promíchám a zdobím. Zrovna tak sníh z bílkú se špetičkou soli šlehám v míse ručně metlou. Jak sníh odpadává od metly, klidně mísu obrátím dnem na horu a sníh se ani nehne. S roboty nikdy sníh tak nenašlehám, je vždy dost řídký a kouzlo se nekoná. Je to trochu práce navíc, ale vyplatí se, za deset minut máš ho ručně ušlehaný…to se dá.