annas

Sníh. Může se z něj stavět, hrát si v něm, jezdit po něm z kopců. Je bezpečné ho jíst, jak to často dělávají nejen děti?

Jak vidí sníh někteří moudří jedinci?

  1. „Laskavost je jako sníh. Vše, co pokryje, zkrásní.“ — Sri Chinmoy
  2. „Nestěžujte si na sníh na sousedově střeše, když máte špinavý práh (či pokud je na vašich schodech.)“ — Konfucius
  3. „V temných duších přetrvává nenávist jako sníh na úbočích odvrácených od slunce.“ — Valeriu Butulescu

https://citaty­.net/temata/snih/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2014/10/21/18/26/pow­der-snow-496875_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Co na to říci, když už ostatní odpověděli? Snad jen doplním – SNÍH NEŽRAT! – pokud podáváte velký fyzický výkon (např. závod na běžkách), ale už si nepamatuji PROČ! ;) :D :D Vím jen, že to nemělo nic společného s onemocněním, infkcemi atd. ale s metabolismem jako takovým – rozehřátý organismus sice touží po vodě a zchlazení, ale podepíše se to na výkonnosti.

ad 1 – Ano, v takovém světě bych CHTĚL žít! Bohužel žiji ve světě, kde to co laskavost pokryje se běžně vrátí jako „kudla v zádech“! ;)

ad 2 – Vida! Konfucius už znal Čechy v době, kdy si ještě váleli šunky někde mezi Vislou a Dněprem! ;) :D :D

ad 3 – Pan Butulescu znal asi jen MÁLO temné duše. V těch temnějších nenávist a zloba v přetrvávání sníh HLADCE TRUMFNOU! ;)

Další odpovědi
Kepler

Sám jsem jako dítě tenhle hloupý zvyk měl. Jedl sníh a cucal rampouchy. Výsledek: časté angíny. A kdo ví, jaké svinstvo jsem tak do sebe dostával. Takže bezpečné to určitě není.

elkon

To zní jako otázka skoro ještě dítěte. Dospělý v tom má doufám jasno. Hrát si se sněhem ano, konzumovat ne (nikdy nevíte, co ten sníh může obsahovat).

fcoop

Nejezte sníh, je to jako byste olizovali výfuk, varují kanadští vědci.....

https://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/nejez­te-snih-je-jako-byste-olizovali-vyfuk-varuji-kanadsti-vedci

Drap

Myslím, že dnes už to neni bezpečné, určitě ne v místech v blízkosti lidských sídel. Ve vzduchu a tedy i ve sněhu je tolik nečistot a škodlivých látek které by jistě zdraví neprospěly. Jako dítě jsem to dělával, a nikdy mi z toho nic nebylo. Ale ta doba je už zřejmě někde pryč. Nebál bych se se někde v odlehlém koutě Aljašky. I když, člověk nikdy neví. Asi před dvěma roky jsem sice ze sněhu ještě vařil, ale nebylo jiné řešení.
Všechny citáty moc pěkné a nezbývá než s nimi souhlasit.

jirka F

OT:Není bezpečné ho jíst,pokud by nějaké dítě snědlo 3 sněhové koule tak by to asi moc dobře nedopadlo(angína a další nemoci horních cest dýchacích).
1.Ano to je pravda.
2.Pravda,nejdřív by se člověk měl podívat na svoje problémy a poté řešit ty druhé.
3.Ne vždy,ale částečně pravdivý fakt by to být mohl.

autacek

Odpověď má dvě roviny, jedna je otázka chladnosti v tomto skupenství konzumované vody a vlivu na zdraví člověka, druhá pak vedlejší příměsi které se do sněhu dostanou ať již ze země, nebo z ovzduší. Co lze dnes ve sněhu najít si můžete vyzkoušet i sami doma vlastníma očima, když si v hrnci trochu sněhu rozpustíte. Mě kromě nečistot však nejvíce vždy udivilo to o tolik menší množství rozpuštěné vody, oproti původní kopě sněhu.

hapiky

Jinak bude chutnat sníh ve městě, jinak na horách. Na hrátky ale je vhodný jakýkoliv sníh.
V každém případě je sníh hodně užitečný, už jen z důvodu doplnění podzemních vod.

Rokio

Není to bezpečné.

EKSOT123

Abych šibalsky trochu narušil jednotné odpovědi: Divoká zvířata normálně sníh konzumují, králíkům jsme ho také dávali. Samozřejmě čerstvý je čistější. Nebo takhle: Jaké první ponaučení dostává malý Eskymák? „Nikdy nejez žlutý sníh!“
Ad1 je moc pěkné.
Jinak na můj vkus jsou otázky Annas také příliš členité, ale zase každého zaujme nějaká jiná podotázka, odpovídat se přece nemusí na všechny body.

annas

Děkuji za odpovědi. Body jako vždy dávám jako poděkování za reakci.

annas

Ad elkon,

ptalo se dítěte matky, proč mu zakazuje jíst sníh. Ale jen o to nejde, otázka má ještě další 3 podotázky.

To už určitě nejsou otázky dítěte, ale člověka, který chce přemýšlet.

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Máte nějakou pravomoc, abyste jiným přikazoval, jaké otázky má kdo vjkládat a co do nich doplňvoat?

Nuií vás někdo na mé otázky odpovídat?
¨
Aspoň otázce rozumíte na rozdíl od otázek, které se týkají aforismů a u nichž je třeba víc přemýšlet.

J

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

  1. Je vidět, že neznáte významy slov „kárat a okřikovat“.
  2. „Jak vidí sníh někteří moudří jedinci?“ To není otázka?

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.