Mortin

Snažíte se být empatičtí, když vám někdo vypráví něco smutného?

Nejlepší odpověď
led

empatičtí = mající pochopení, vnímavý, soucítící
pokiaľ si dám tú „námahu“ a počúvam to smutné rozprávanie, snažím sa pochopiť nielen čo mi hovorí, ale aj dôvod, prečo to hovorí a podľa toho reagujem.
Dodatok:
môžem mať pochopenie, súcitiť a vnímať problémy kukučky, ale to neznamená, že jej preto otvorím hniezdo, aby si u mňa jej mláďa robilo, čo chce a moje vlastné vtáčatká vyhodilo von do sveta o žobráckej palici

Další odpovědi
ivzez

Nemá smysl „snažit se být empatický“.
Člověk buď empatický je nebo není. Snaha je k ničemu.

klumprt

Většinou smrkám, dívám se z okna nebo hraju hry v mobilu. Pokud se dostanu ke slovu, okamžitě převádím téma hovoru na nějaké nechutné vtipy nebo sexuálně-perverzní témata. Jsem už takový.

GM

Snažím se NEBÝT empatická. Mám totiž sklon přetahovat problémy cizích na sebe. Energetickým upírům se taky snažím vyhýbat.

Šidlo

toľko, koľko je vhodné

led: nazvať ľudí kukučkami.....not cool…

GM: potláčané sa vracia so 100 násobnou silou…toto je rada 10 rokov stará a vyvrátená…to s energetickými upírmi (teraz sa hovorí toxickí ľudia) je ale pravda