Sms jako důkaz

Proč se nebere jako důkaz sms?Bratr mě okradl,v několika mailech i sms to přiznal,vysmívá se mi a jeho přátelé mi píší výhrůžné sms,ať do toho nešťourám atd.Jedná se o statisíce.Na dobrého právníka nemám.Neexistuje nějaká firma na vymáhání dluhů,nebo právník,který by /tak jak je to zavedeno v cizině/dostal peníze až za odvedenou práci?Poraďte prosím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Kdo říkal, že se SMS-ky jako důkaz neberou? Berou, stejně jako e-maily, ale musí být podloženy znaleckým posudkem, který prokazatelně potvrdí originalitu a zejména potvrdí spojitost s pisatelem..., je to dost obtížné, ale proveditelné.

Na druhou stranu, pro takovýto postup byste musel mít ´v zádech´ šikovného advokáta, který by sepsal žalobu a dal dohromady potřebné důkazy.

V ČR asi neseženete advokáta, který by šel do ´bianco´ akce, i když nikdy neříkej nikdy...

Doporučuji, abyste investoval (smad by měla stačit 1.000 Kč) do krátké konzultace s advokátem, který vás buď nasměruje směrem, který by teoreticky mohl končit úspěšně a nebo (což je ale pravděpodobnější) Vás pozorně vyslechne a oznámí, že důkazní rovina vašich tvrzení je velmi slabá...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.