Pokročilý

smrt Kim čonh Ila, více v popisu otázky

Zajímalo by mě, proč všichni v KLDR tolik truchlí kvůli smrti Kim čong Ila? Vždyť za jeho vlády žili všichni v chudobě - toto mi nejde do hlavy

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je vidět, že jsi nezažil vymývání mozků. A navíc jsou to záběry a reportáže korejských zpravodajců.

Další odpovědi:

Zlatý

Viděl jsi někdy Týdeník z 50.let?
Made in ČSSR? Tak asi tak.

Pokročilý

Jenomže oni si nemyslí, že žijí v chudobě, (nebo minimálně to, že je to něco špatného). Za komunismu média informovala o škodném americkém broukovi, a to byl jen "slabý odvar" totality - nechci vědět, co píšou v KLDR o zbytku světa, jak tady umíráme a můžeme za všechno špatné, co se u nich stane. Bohužel jim nezbývá nic, než tomu věřit. Kdybys lidem ve středověku navrhnul, aby zrušili církev, nastolili demokracii a zavedli lidská práva, asi by tě zlynčovali, protože něco takového bylo nemyslitelné pro obyvatelstvo žijící skoro tisíc let podle určitých pravidel bez možnosti porovnání s jiným způsobem života. Jsem velice pesimistický, co se týče svobodné budoucnosti Severní Koreje, protože než si ti lidé zvyknou na zrušení izolace, tak to tam USA a Rusko buď celé skoupí, nebo rozkradou...

Bronzový

jak píše venkovan

teď jsem si vzpomněl, jak nám na jedný hodině filosofie Kroupa vyprávěl, že za Stalina, když skončil Stalinův projev a všichni "radostně" tleskali, tak ten, kdo přestal tleskat první, byl poslanej do gulagu.. někdy to nadšení (nebo naopak smutek) nemusí bejt zase tak real, jak na první pohled vypadá.. a strach dokáže divy..

Stříbrný

Na Kubě je k vidění něco podobného. Ale je tam hodně znát severní soused - USA. Lidi většinou vědí, ale bojí se.

Stříbrný

Protože brzy nastoupí ještě tvrdší diktátor a lidičky musí ze strachu hrát divadlo. Ty asi nepamatuješ smrt Gottwalda nebo Brežněva, co ?

Bronzový

Ti lidé nemají srovnání,jako máš ty. Já zažil totalitu u nás,takže vím trochu co to znamená.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.