Gestas

Smím jako chodec odmítnout dechovou zkoušku? A jaký postih mně bude hrozit?

Je mi 17, takže bych oficiálně pít neměl. Samozřejmě občas piju, a to tak, že dost, ale agresivní nejsem. Kdyby mě zastavili policajti a já nadýchal, měli by rodiče problém. Ale co kdybych policajtům dýchnout odmítl? Hrozil by mi za to postih?

Nejlepší odpověď
cochee

Dechová zkouška chodce na alkohol je téměř vyloučena. Provádění této zkoušky je v gesci pouze dopravní policie a ta má za úkol dohled nad dodržováním zákonných předpisů týkajících se dopravy, tedy zejména silničního zákona. Pokud vím, není v něm zmínka o zákazu požívání alkoholu pro chodce, snad s jednou výjimkou: pokud by se chodec stal účastníkem dopravní nehody (a přežil to ;) ) , tak to by dýchnout mohl dostat.

Další odpovědi
Mravenec

Pokud jsi chodec, tak by tě neměli kontrolovat, pokud však nebudeš dělat problémy. A rodiče by nemuseli mít takový problém jako ten, kdo ti to prodal, pokud ti to nedali rodiče.