Luiperd

Smí mi rodiče zakázat zůstat venku po škole?

Přímo po škole, mezitím domů nejdu.
A myslím po právní stránce, ne morální.
Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Jsi svéprávný? – myslím právně…
😉
Pokud ne, zodpovídá za tebe tvůj zákonný zástupce (pravděpodobně rodiče) a ty jsi naopak povinen jej (je) poslouchat…
Takže – vzhledem k formulaci dotazu soudím, že ano, mohou ti zakázat či nakázat leccos.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě. Odpovídají za děti rodiče. do té doby než jsou plnoleté.

marci1

Pokud nejsi zletilý, tak mohou (zřejmě k tomu mají nějaký důvod). 🙂

ivzez

Když tě tak zajímá právní stránka, jistě znáš
i NOZ: Dítě je povinno dbát svých rodičů.

Klaproth

Pokud jsi plnoletý a na rodičích materiálně nezávislý, tak ti nic zakazovat nemůžou.

Kryšpín

Pokud ti je osmnáct tak můžeš