anonimě33

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém?

Dobrý den,

nevíte jak mám postupovat? Na jedné sex seznamce jsem slečně půjčil 20 tisíc na směnku s tím, že s ní budu mít sex po dobu 6 měsíců (minimálně 2× týdně) a zároveň ten sex mám podložen i smlouvou.

Tu směnku mně měla „uhradit“ do 1.3.2017 – ale byli jsem domluveni tak, že každý měsíc uděláme novou směnku a snížíme ji o 1/6. Za ten sex. Jenže ona se mně neozvala, nebere telefony. Nic. A teď vlastně už je ta směnka vymahatelná, ne? To mám jít na policii a říci jim to takhle? Že jsem chtěl sex za půjčení peněz? Nebo já fakt nevím. Je to pro mě docela dost peněz.

Původní neotázka
směnka – nezaplacení – sexuální služby

Jinak se jedná o klasický sex formou osobního setkání u mě

Nejlepší odpověď
Hlada

Pokud má směnka všechny náležitosti, je potřeba vyzvat slečnu doporučeným dopisem s dodejkou k zaplacení směnečné částky. Když nezaplatí, obrátit se na soud se žádostí o vydání směnečného platebního rozkazu. Pokud jej soud vydá a nabyde právní moci, bude možné ho použít jako exekuční titul. Trestní oznámení nepřichází v úvahu, protože pro podvod nebude možné dokázat úmysl. Smlouvu bych neuplatňoval.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Hladou, má-li směnka všechny potřebné náležitosti,
vyzvěte (doporučeným dopisem s dodejkou) slečnu k úhradě dlužné
částky a pokud neuhradí, budete se muset obrátit na soud.

Ani já bych smlouvu neuplatňovala, ale je možné, že ji uplatní slečna.
Nedodržení termínu splatnosti není trestný čin, takže policie směnku
pravděpodobně vůbec nebude řešit.
(Snad v případě, že byste prokázal, že Vás slečna chtěla podvést.)

Mravenec

Obraťte se na nejlépe na místní oddělení Policie České republiky, se kterou lze sepsat tr. oznámení.

zjentek

No hlavně to máš hodně drahý. To máš tak 60souloží za půl roka a to tě pak dupačka vychází na nějakých 333 periodickejch kaček/to je hodně.
Ale zákon teď bude zajímat přesná formulace tý smlouvy. Jaký služby? Sex je široký pojem. Myslíš vyrtuální sex? Tedy jestli jste se měli stýkat osobně, anebo jsi měl těch 333k utrácet každý úterý a sobotu před monitorem.

Kryšpín

V případě, že tam je uvedeno do 1.3., a nikoliv přesné datum, tak si dejte směnku za rámeček, jinak dostavte se na policii ČR potřebují policisté také změnu.

anonimě33

zjentek: No tak pořád lepší, než jít někam do bordelu a navíc mně tohle ani moc neláká, když si přestavím, že před chvílí měla někoho jiného. Myslím klasický sex – měli jsme se scházet u mě. A mám klasickou směnku + tu smlouvu, kde je napsáno, že se splátka směnky bude každý měsíc snižovat výměnou za sexuální služby (klasika, orál, líbání, případně anál) o 1/6. A byl jsem s tou slečnou domluven tak, že každý měsíc vystavíme novou směnku a tu starou zrušíme, ale to už v té smlouvě není.

zjentek

Slečna ti dala opsat údaje z OP a svůj podpis na směnku? Pak vyžaduj splatnost pomocí práva/soudu. Směnka je směnka, další smlouvy neřeší.
V opačným případě jsi nejspíše naletěl a 20 litrů je někde v lese, nikoli v pi*i či prde*i ;)

anonimě33

Jinak díky za rady :)

anonimě33

Ano, mám údaje z OP a její podpis na směnce.
Takže se mám obrátit na policii a s ní to vyřešit. Nebo jak se obrací na soud? Já v tomhle nejsem vůbec sběhlý. Já pracuji manuálně.

zjentek

Zkus se obrátit na soud třeba s civilní žalobou, t.j. nějakou z žalob v civilním procesu, ty jsou svou podstatou konstruovány pro civilisty a tam spadaj i dělníci a pod., takže není třeba se stresovat ;)

pizlicka

OBRAT SE NA POLICII,TA SEPISE TRESTNI OZNAMENI A ROZHODNE,ZDA TO PUJDE PŘED SOUD.NEBO-OBRAT SE NA PRÁVNÍKA,A TEN UŽ VŠE ZAŘÍDÍ.

Hlada

Policie mu nepomůže. Slečna se nedopustila žádného trestného činu. Neplnění smlouvy nebo nezaplacení směnky není trestný čin. Pro přečin podvodu by musel dokázat úmysl, což nejspíš nemůže.

anonimě33

Tak Vám všem děkuji. Už jsem byl na policii a sepsali se mnou protokol a mám ji poslat doporučeně výzvu k zaplacení a když to nezaplatí, tak se obracím na soud