Avatar uživatele
Luss

Směnečné soudní řízení

Můj bývalý přítel mi dluží na směnku peníze. Splatnost byla 1.12. a jelikož nemám už jediný důvod mu důvěřovat podala jsem 16.12. návrh na vydaní směn.plat.rozkazu. 1) jak dlouho trvá soudu toto projednat? řádově dny? týdny? 2) budu informovaná o průběhu? tedy až mu odešlou rozkaz, zda ho vydají, zda převzal nebo nepřevzal? zda podal námitky? atd. 3) lze stáhnout návrh, bez nákladů? děkuji!!!
Doplňuji:
Diky za odpoved. Smenecny zakon znam snad uz pozpatku, takze smenka je (snad) v poradku formalne. Jenze tyhle „provozni“ otazky jsou k nedohledani a pravnik si nauctuje i „dobry dem“ :) diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Luss

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878 před 5238 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

ad 1) řádově týdny…, ale záleži to na konkrétním soudu

ad 2) účastníci tohoto zkráceného řízení obdrží Usnesení v podobě:

  1. platební rozkaz (ke kterému může povinný vznést tzv. ´odpor´)
  2. zamítnutí návrhu z různých důvodů, např. i procesních (chyby ve směnce atd.)

O tom zda podal námitky se dozvíte následně, protože obdržíte předvolání k ´normálnímu´ řízení, které v takovémto případě soud musí nařídit

ad 3) do doby než se (i zkrácené) řízení uskuteční lze ´zdarma´ stahnout jakýkoli návrh žaloby…, musíte se však informovat na soudě, zda již to zkrácené řízení neproběhlo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek