Zlatý

Slyšeli jste upravené úsloví "Láska prochází žaludkem, ale polykat mě nikdo nedonutí"?Jak slova chápete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 17% Ne 83%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne

Takhle přísloví neznám,jen tu první půlku,ale takhle vcelku lze pochopit jako jistou erotickou praktiku,kterou muži mají rádi a některým ženám se hnusí.

Další odpovědi:

Zlatý

Ne

Neslyšela,ale chápu to tak,že láska se vynutit nedá. Pokud mě člověk miluje,ale já jeho ne,tak at udělá cokoliv,lásku si nevynutí.

S tou erotikou mě to pobavilo teda..:-))

Zlatý

Ne

Vypadá to jednoznačně.No.
Jsou i jiná:

Láska zahřeje, ale uhlí je uhlí.

Mnoho lidí chce být nesmrtelnými, přitom nikdo neví, co má dělat,když v neděli odpoledne prší.

Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy.

Narodil jsem se, abych zaplatil složenky a zemřel.

Nesnášim lidi, kteří berou drogy... Hlavně celníky.

Neváhej a skoč z toho mrakodrapu. A pak budeš mít jen dvě možnosti: buď se zabiješ, nebo se naučíš lítat. Věř nebo ne, většinou se lítat opravdu naučíš.
----------------------
Je jich spousta.

Zlatý

Ne

To jsem ještě neslyšel; souvislost s orálním sexem mě však kupodivu nenapadla. Chápal jsem to spíš přeneseně: Spolknete-li lásku, jde ze žaludku následně do konečníku, jinými slovy do řiti. Autor upraveného výroku, a jistě ani nikdo z nás, si tedy podle mého výkladu nepřeje, aby šla jeho láska do řiti, do kytek, vniveč...

Zlatý

Ne

taky znám jen tu první půlku a s odpovědi Dr.Axla jsem si skoro vyprskla kafe na noťas :-D
tak bacha !!

Stříbrný

Ne

Já to taky neslyšel ale okamžitě mi napadlo to co tak kulantně popsala -iceT-.

Zlatý

Ne

Taky znám jen první polovinu. Ta druhá si myslím, že vyjadřuje i souhlas toho druhého, v tomto případě muže.Se sexsuálními praktikami to namá podle mne nic společného.
Zkrátka, může být sebelepší kuchařka, tak pokud on nebude chtít, tak z toho žádný vztah nesejde.

Ne

Ne,neslyšela,ale já bych v tom viděla zase to "žrádlo".Nic víc.Miluji tě,ale vařit neumíš,neva.Přesto tě mám rád...(Mezi námi,dlouho mu to nevydrží)

Bronzový

Ano

Co lehce sklouzne ,sedi a chutna.

Zlatý

Ne

Bronzový

Diskuze k otázce

Bronzový

Illines

Jsem na odpovedich a nebo se mam trast u skolni tabule?Ach jo.

anonym

Raději píši decentně do diskuze, vyskytuje se v souvislosti s odborným termínem felace.
Takže jednak by patřila do rubriky sex, ale především na otázku "Jak chápete?! nelze přece odpovídat ano/ne!

anonym

Nějak nám to tu v poslední době upadá do dvojsmyslů (i od "kapacit").
http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

quentos

ano/ne se týká první otázky, která je jednoznačně zjišťovací (Slyšeli jste...)

anonym

ad quentos, pak by měla být zbytečná nějaká tvoje další vysvětlující poznámka, právě, že formulace ankety má být jednoznačná.
Buď tedy doplnit anketní varianty o další možnosti anebo, pokud chce tazatel vícevrstevnou a složenou odpověď, stačí vložit běžnou otázku a ne populistickou anketu s dalšími dovětky.
Jinak citace není úsloví (to je v té původní známé podobě), ale ironická parafráze z kategorie bonmotů. Úsloví jsou zaběhlá a obecné známá, vyjadřující potvrzenou zkušenost, nikoliv jejich modifikace s jinými a hypotetickými významy.

Zlatý

annas

Quemtosi, děkuji.

Pro ostatní odpovídající. Zřejmě jsem zaostalá, ale vložila jsem otázku bez jakéhokoliv postranního úmyslu - nepočítala jsem s tím, že si mnozí otázku vysvětlí jinak. Také jsem toto doplněné úsloví slyšela poprvé.

Stejně tak odkaz na bobra byl myšlený v tom smyslu, že bobři v našich lesích škodí, místo aby je chránili, jsou "negativními ochránci" města. Šlo o ironii, která vůbec nesouvisela s odpovědí kropítky ani s jiným význam bobra.
Kdo chce pochopí, kdo nechce, nemá smysl něco vysvětlovat.

Zlatý

annas

Úsloví je slovní obrat, který může být i žertovný, stejně bonmot je synonymum pro vtipné úsloví. Stejně tak jako Shakespeare je spisovatel. Je to tak dané.

Bronzový

Illines

Mate pravdu Annas.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.