ReHu

Slyšela jsem názor, že cestování, přesuny čas. pásmy jsou spouštěcími faktory rakoviny. Je to pravda?

Dík.

Nejlepší odpověď
gecco

Může být – jeden z mnoha…
Koneckonců – pokud někoho cestování a jevy s ním spojené stresuje, může onemocnět lecčím, nejen rakovinou.
😉

Další odpovědi
ten který je

Může to být jeden z rizikových faktorů,stejně tak jako střídání pracovních směn.Noční směny jsou náročné na organismus.

led

Fyzická i psychická záťaž môže byť jeden zo stymulov. Cestovanie na veľkú vzdialenosť (na jeden záťah), cez niekoľko časových pásiem je veľkou záťažou pre ľudský organizmus. Ale myslím, že ako spúšťací mechanizmus nie je ani tak samotná cesta, pokiaľ nie je vyčerpávajúca, ako tak prudká zmene prostredia.
.
Poznám prípad, keď zlomenina nohy následkom havárie oslabenému organizmu uvoľnila zábranu blokujúcu zárodky rakoviny v tele. Ano, bol to lekársky potvrdený spúšťač, vďaka ktorému sa tieto zárodky rozvinuli až do smrteľného ochorenia.

Šidlo

no, let lietadlom je trochu rádioaktívny…ale menej než rentgen

skôr ide o narušenie hormónov z časového a teda aj svetelného chaosu, zo stresu, aj pozitívneho…a narušené hormóny sú zlé

a jasné, že baktérie a vírusy chytené v cudzích krajinách môže imunita nezvládnuť...­....napr. obyčajná cestovateľská hepatitída B a C sú známe karcinogénne vírusy…obe môžu byť bez príznakov roky.....a naraz ciróza pečene, rakovina.......ak sa imunita musí často brániť cudzím breberkám, ako môže účinne likvidovať zmutované bunky?

najviac je cestovanie nebezpečné pre malé deti…to by mali zakázať…trafení rodičia berú dojčatá do exotiky a oháňajú sa bezpečným lietadlom a luxusným hygienickým hotelom.....pffff…

anonym

Tak to opravdu je jen asi ve slyšení.
Maximálně může jít o nějaké deprese.
Kde to publikovali?

briketka10

Série článků popisuje nově prokázanou souvislost mezi výskytem rakoviny prsu a porušením přirozených biorytmů ženy. Konkrétně, výrazně zvýšené riziko bylo shledáno např. u žen pracujících na směny, u letušek (neustálý přesun mezi časovými pásmy vytváří stav zvaný „jet-lag“.
Celý článek :
http://www.ho­meodarius.cz/01ar­chivvse.htm

střevo

co sou „přesuny časové pásmy“?
vo faktoru rakoviny pravda poněvadž nakecala cikánka

lota

Něco na tom může být, ale rozhodně bych nevěřila všemu, co jsem někde slyšela nebo četla.

ReHu

Pro nechápavé upřesňuji – přesuny časovými pásmy.

střevo

dyť jó doktorko
přesuni časovýmy pásmi
tosem nevěděli

lidi co furt cestujou můžou chytit blbovynu a rakovynu
já cestuju furt z ostravy do karviny a sem už chytrejblbej
tobude tim
doktorko jak vylečit ?