annas

Slyšel někdo z vás, kterému českému dobrodruhovi se říkalo „TVAROHOVÝ HONZA“?

Včera jsem přečetla nadpis Cesta „Tvarohového Honzy“, když jsem listovala časopisy s tím, že si podrobnosti později přečtu. Teď článeček nemohu najít.

Jde o 20. století.
Doplňuji:
Časopis omylem sbalila moje sousedka. Dnes vrátila a já si přečetla článeček.

Tvarohový Honza – Janm Welzl ze Zábřeha na Moravě. W. matka totiž pracovala jako mlékařka v Zábřehu.

Jinak známější jako Eskymo Welzl nebo Arctic Bismarck.

Osobně znám jeho vnuka a pravnuka.

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.dis­kografie.cz/tez­kej-pokondr/vic-nez-gottzila/strejda-honza/

Jiného jsem nenašel.

Další odpovědi
hanulka11

Nebude to Lou Fanánek Hágen?