Blecha

Sluchátka – chci si vyměnit rozbitý TRRS konektor, nevim ale jaká barva drátu je jaký konektor?

Mám sluchátka Marshall Major. Chci si vyměnit rozbitý TRRS konektor, nevim ale jaká barva drátu je jaký konektor. Je tady modrý, zelený, červený a „měďěný“. Potřebuju vědět který je mikrofon, levá, pravá a gnd. Děkuju za rady.

http://www.flic­kr.com/photos/mig­htyohm/6965473139­/in/set-72157629177988412/
zkoušel jsem je zapojit podle tohoto ale nefunguje to ☹

Odpovědi
Clouseau

Většinou je měděný společný. Jeden bude mikrofon a zbylé dra sluchátka.. Půjde to najít ohmmetrem, sluchátka budou mít od 4 do 200Ohm, mikrofon bude mít proti společnému víc jak 1000Ohm až nekonečno. Pokud není ohmmetr k dispozici postačí dát sluchátka na hlavu a tužkovou baterkou připojenou jedním koncem k měděnému a druhým střídavě ke zbylým sledovat ve kterém sluchátku to „ťukne“… Doporučuji jedním koncem jen „klepat“ na baterku.. Pokud by ta sluchátka byla nízkoohmová tak by delším přiložením mohlo dojít k přepálení cívky sluchátka… Mikrofonu nic nehrozí..