huxa

Oprava/ochrana drátku u sluchátek, poradíte?

Vždy, když se mi pokazí sluchátka, vykývají se drátky blízko jacku, nevíte, jak se tomu dá zabránit? Mám teď poměrně dražší sluchátka a u těch by bolelo, kdyby se zničili…
A když se už tak stane, musí se přidělat nový jack, či se to dá ještě nějak zachránit jinak?

Nejlepší odpověď
www

Choulostivé místo přelepím pružnou páskou dokola tak, aby byla částečně na jacku i vodiči. Pak se již neláme.

Další odpovědi
badisko

kdyz mam jine znicene sluchatka tak je vezmu ustrihu funkcniho jacka a spojim dratky …pak se da taky zajit do nekterych spesl prodejen a koupit nahradniho jacka ..toho pak jen pripojis a je to…zadna veda..ale pokud je jen zlomenej na nejakou dobu se to da pozychrovat lepici paskou ..oblepis v nekterych pripadech obnes drat a prelepis ..kdyz slysis ze jedou obe..

cochee

Jen snad zpevněním inkriminovaného místa nějakou páskou. Ale měls štěstí, mi se přerušovaly kablíky od sluchátek na všech možných místech, nejen u konektoru. Jestli je porušený vodič přímo v jakcku – ušmiknout a napájet nový; je-li to někde uprostřed drátu, dá se to opatrně opravit, ale stejně to nakonec vypadá ošklivě.

gepik

Použij elektrikářskou smršťovací bužirku, prodává se v různých průměrech i barvách. Po zahřátí potřebné místo těsně stáhne (dražší i přilepí), zpevní, vypadá dobře a na rozdíl od pásky se neodlepuje.