Retko

Slovo „styx“

Ve vete – „Z jakych studni styxkeho strachu ci citeni“

Dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
annas

Styx – je v řecké mytologii dcerou Titána Ókeana a jeho manželky a sestry Téthys. Je bohyní a zosobněním řeky Styx. Hrůzná řeka smrti Styx v podsvětí obtéká celou říši mrtvých, je nepřekročitelnou hranicí podsvětí. Největší a nejslavnostnější přísahy se dovolávaly řeky Styx. Taková přísaha byla neodvolatelná, nezrušitelná, nejposvátnější, její porušení bylo přísně trestáno, což se týkalo nejen lidí, ale i bohů.

http://www.on­tola.com/jaky-je-rozdil-mezi-rekou-styx-a-rekou-lethe-kde