ingi

Sloh – popis

Ahoj, potřeboval bych pomoct s popisem. Napsat, že někdo má krátké vlasy, dvě modré oči, uzký nos a červené rty… opravdu moc nevyhovuje… Proto bych chtěl poradit s nějakémi slovy, které by se hodili k popisu učesu, oči, čela, oboči, uší, nosu, tváří, úst a celkovéme tvaru hlavy… Jednalo by se o popis kamaráda… Vim, že nemáte žádné informace jak vypadá, ale existují nějaké univerzální slova ke každé části těla, abychom se vyhnuli slovesum je a má.

Děkuji za tipy

Nejlepší odpověď
annas

Uvažuješ správně, že bys neměl opakovat slovesa má a je. Ale opravdu zkus sám přemýšlet. Přece nechceš, aby popis psal někdo za tebe.

Když chceš radu, přečti si slohové práce a můžeš se inspirovat, nikoliv opisovat. Napiš stejné heslo do vyhledávače.

Další odpovědi
hanulka11

oči mohou zářit, nos vyčnívá , tváře se červenají ,obočí se klene …přemýšlej trochu a nechtěj abychom to za tebe vyřešili

anonym

Annas ti sice odpověděla věcně správně, jen se jako češtinářka musela asi hodně ovládat, aby nezdůraznila, že nedílnou součástí slohu je nejen obsah, ale i forma (tj. pravopis), kde máš v relativně krátké otázce hned 8 chyb, z toho pár do očí bijících hrubek.
(Leda, že by ti akceptovali sloh v audio formě).