Pokročilý

Slíbili mě zaměstnat,odpracovala jsem jim hodiny a slib zrušili

V měsíci říjnu jsme dostala příslib zaměstnání na HPP u jedné firmy.Dokonce jsem už v listopadu nastoupila na zaučení(celkem to dělá 78hod.)Do dnešního dne nemám platnou pracovní smlouvu.Navíc mi bylo sděleno,že na HPP se mnou nepočítajía,že se pravděpodobně bude jednat jen o dohodu o pracovní činnosti nebo provedení práce.Jak se mám zachovat?Nejdříve mi přislíbili HPP a teď.....Je to nějak žalovatelné?Navíc jsme v evidenci úřadu práce....měsíc jsem chodila do práce bez smlouvy...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Smlouvu nemáte, tšžko to jakkoli prokážete. Navíc jste pracovala v době kdy jste vedena na ÚP a to je nelegitimní. Zkrátka páni podnikatelé to mají skvěle chráněné. Nějaká solidní obrana bez následků neni. Zkrátka naletěla jste jako stovky a tisíce před vámi a jak to vypadá tak i po vás.

Další odpovědi:

Zlatý

To,že Vám nedali písemnou smlouvu neznamená že pracovní poměr nevznikl-to jen opravuji jeden názor.Ovšem nepsala jste,jestli z ÚP pobíráte fin.dávky.Běžte na ÚP a zeptejte se právníka na možnosti,prostě mu to vysvětlete,ale tím stylem co by se stalo "KDYBY"...atd. A peníze za odpracované hodiny Vám ta firma vyplatila?

Bronzový

pokud jste chodila měsíc do práce a nenahlásila to hned na úřadu práce, tak bych se ve Vašem případě obávala spíš toho, že s tím můžete mít problémy Vy sama, bohužel... Měla jste trvat na vydání pracovní smlouvy, tam by byla zkušební doba a během ní jste mohla Vy, nebo zaměstnavatel pracovní poměr ukončit. Jak jste tam například vedli docházku? Těžko se Vám bude nyní prokazovat, že jste tam ty hodiny skutečně odpracovala, když v ruce nemáte nic a tvrzení by se opíralo třeba jen o svědectví ostatních zaměstnanců (pokud byste někoho takového našla, kdo by se postavil za Vás).....

dohodu o prac.činnosti i dohodu o provedení práce s Vámi musí uzavřít PÍSEMNĚ, jinak je neplatná. Od Nového roku už nepůjde si k podpoře přivydělat ani korunu navíc :-(.

Diskuze k otázce

Pokročilý

savana

Mám jen písemnost,kde se potvrzuje,že během listopadu bych měla nastoupit na HPP...

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.