Sleva na dítě

Já jsem na MD a můj přítel u zaměstnavatele nemůže uplatnit slevu na dítě, jelikož za něj neodvádí daně. Přijde mi to divné a nechápu to. Mohli byste mi to uprosím upřesnit a vysvětlit.Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To je opravdu nějaké divné. Jak neodvádí daně? Kdo za koho?
Že jako manžel má málo, takže po odpočtu 2070,–Kč neodvede žádnou daň?
To je úplně jedno.
Do prohlášení nechť uvede, že chce uplatňovat a pokud mu po dpočtu na daň nic nezbyde, je to vlastně daňový bonus.

Další odpovědi
mosoj

Jaký je vztah pracovního poměru vašeho muže
k zaměstnavateli ? Jak je odměňován ?
To co zde uvádíte vypadá na to, že je placen na černo, nebo pracuje na živnostenský list.
Kdo za něj platí zdravotní pojištění a sociálku ?

Jambalaya

Jestli dobře čtu, nejedná se o manžela, ale o přítele. Pak záleží na tom, kdo je otcem dítěte. Pokud Váš přítel, pak má samozřejmě nárok na daňový bonus. Účtárna vašeho přítele má povinnost na základě žádosti poplatníka, tedy vašeho přítele, udělat roční zúčtování a bonus uplatnit. V případě, že tak neučiní, požádejte účtárnu o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech za období 2009 a pak můžete a) podat daňové přiznání b) požádat o roční vyúčtování finanční úřad. Pro úplnost dokládám, že na daňový bonus má nárok poplatník, jehož roční příjem překročí šestinásobek minimální mzdy. Tedy celkem 48 tis. korun hrubého.