hippeace

Škrábu si akné, jak tomu zamezit?

Ahoj lidi nejen že mám už čtaři roky ošklivé akné ale horší je že si ho škrábu ale ani si to neuvědomuji například se učím a v tom si všimnu že jsem se rozškrábala čelo :( mám to pak moc moc ošklivé a i když akné ošetřuji vždycky si ta ruka najde něco k rozškrábnutí co se ještě posléze zanítí.
Jen v jednu chvíli si akná neškrábu a to když jsem s přítelem ale s ním taky nejsem věčně :(
nevíte jak zamezit tomu škrábání když si to ani neuvědomuji?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslet na to a neškrábat. Když se učíš, tak si nasaď rukavice, ať na to nezapomínáš

Další odpovědi
anonym

Prostě to škrábat nesmíš, no. Už nejsi malá, uvědom si, že z toho můžeš mít jizvy na celý život.
U kožního jsi byla? Moje kamarádka taky měla akne, zjistili jí něco v krvi, ona měla takový až ďolíky, protože se jen v tom ďoubala, umývej si obličej jen heřmánkem, já nevím, ten kožař by ti řekl víc, běž tam.