dmatejek777

Škodí čokoláda zubům hodinu před čištěním zubů?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Proč by měla škodit? To jako ty cukry v ní? Cukry jsou skoro ve všem.
Klidně si dej, kdyby jsme měli pořád přemýšlet nad tím co škodí, tak by jsme si ten život vůbec neužili.
Miluji čokoládu 🙂 Mňam.

Další odpovědi
marci1

1 hodina je v pořádku. Po konzumaci koly, ovocných šťáv, jogurtů, kyselých nebo sladkých potravin je lépe s čištěním cca hodinu počkat.
Doplňuji:
http://ona.id­nes.cz/zubni-poradna-mudr-kopeckeho-di5-/poradna.aspx?p=ko­pecky&t=129&str­ana=2

Drap

Uplně stejně, jako dvě hodiny před čištěním

da ny

Čokoláda přece zubům neškodí, spíše naopak :).
Hodina je odstup tak akorát, od každého jídla (hlavně jogurtu, ovoce, džusů apod.).
Doplňuji:
V čokoládě je spíše tuk než cukr /mám nejraději hořkou/.
Nebezpečné by mohlo být nadměrné chroupání cucavých přeslazených bonbónů a karamelek. Vhodný je opět hodinový odstup.

RyuzakiKate

Když ji nebudeš chroupat, ale necháš si rozpustit kostičku hezky na jazyku tak, jak se to má dělat, tak né :)