Avatar uživatele
Pokročilý

Sirotčí důchod a přivýdělek.

Může si student denního studia pobírající sirotčí důchod přivydělat, aniž by mu sebrali sirotčí důchod? Myslím i brigádu na dohodu nebo na poloviční i plný úvazek.
Našla jsem plno diskuzí, jednou píšou že ano, podruhé že ne... Tak kde je vlastně pravda??? Ono i pracovnice na důchodovém Vám řeknou každá něco jiného...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

V případě, že dítě si během studia přivydělává různými brigádami, tak neztrácí nárok na sirotčí důchod. Je však nutné být neustále studentem střední či vysoké školy dle zákona (§ 21) a být mladším 26 let. OSSZ je však nutné každý školní rok doručit potvrzení o studiu. Při studiu si můžete přivydělávat neomezeně a nadále budete pobírat sirotčí důchod.
Podmínkou je ovšem prezenční forma studia a věk do 26 let.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.