MadAnnie

Sirotčí důchod a přivýdělek.

Může si student denního studia pobírající sirotčí důchod přivydělat, aniž by mu sebrali sirotčí důchod? Myslím i brigádu na dohodu nebo na poloviční i plný úvazek.
Našla jsem plno diskuzí, jednou píšou že ano, podruhé že ne… Tak kde je vlastně pravda??? Ono i pracovnice na důchodovém Vám řeknou každá něco jiného…

Nejlepší odpověď
Bobule

V případě, že dítě si během studia přivydělává různými brigádami, tak neztrácí nárok na sirotčí důchod. Je však nutné být neustále studentem střední či vysoké školy dle zákona (§ 21) a být mladším 26 let. OSSZ je však nutné každý školní rok doručit potvrzení o studiu. Při studiu si můžete přivydělávat neomezeně a nadále budete pobírat sirotčí důchod.
Podmínkou je ovšem prezenční forma studia a věk do 26 let.