velín

Silniční zákon

Chtěla jsem se zeptat, zda pokud v zimním období nebude nsněženo, nebude námraza a led, mohu jezdit s automobilem, který má letní pneumatiky. Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

jistěže můžete
vy jste nečetla předpis?

  1. se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo

námraza, nebo

  1. lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na

pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu,
led nebo námraza,
lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N2) k jízdě v provozu na
pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních
pneumatik^18a), a to u motorových vozidel s maximální přípustnou
hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel
s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech
hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle
věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo
zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné
hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.

Další odpovědi
hanulka11

ne to nelze

ten zákon je postavený na hlavu …řidič vyjede na silnici t.č. bez náledí a sněhu, ale po pár km se může počasí změnit a co pak …na to nemysleli, když toto odhlasovali ..vůbec to nechápu,ale jistě u nás je možné všechno… a také se o tom zde píše

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/248111-ministerstvo-brani-svuj-nepodareny-zakon-o-zimnich-pneumatikach.html?ref=bo­xE

jendahun

Nedovedu si takovou situaci v zimě představit,že by jste odjela do Austrálie?Druhá věc je ta,že jinak se chovají v zimě na vozovce gumy zimní a jinak letní.Vyplývá to z jejich konstrukce.Za další – už se nechaly slyšet pojišťovny,že v případě havárie,se bude posuzovat i to,zda byly na vozidle zimní gumy.Určitě budete vozit i děti,ne?

mosoj

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/248111-ministerstvo-brani-svuj-nepodareny-zakon-o-zimnich-pneumatikach.html?ref=st­alo-se

venkovan

Ano jezdit můžete.
Ale nesmíte se nechat chytit Policií ČR když se budete vracet za náhle napadnutého sněhu, najet třeba na namrzlý led z okrajů silnic apod. A nesmíte bourat tolik, aby se to dostalo k pojišťovně.
Lepší bude – letní zahodit ze stráně do sběrného dvora, koupit zimní a na nich jezdit celý rok. A už se totuto problematikou nezabývat. V létě sice zimní jsou horší na brždění, ale to je poplatné pro agresivnější jízdu než pro obyčejnou co jezdí běžný řidič.

Luciasek

A nejsou nahodou od 1 listopadu zimni pneu povinne?