zjentek

Seženu ještě někde toto sítko do historického cedníku?

Jestli mrknete na obrázek v odkazu, spatříte cedník se závitem v místě výměnného sítka, ale je to už nějakou dobu, co ten cedník mám, takže nevím, myslíte, že se takové šroubovací sítka daj sehnat třeba v Kovomatě?

https://ctrlv­.cz/1E5A

gecco- Původně tam byla objímka i s nerez výplní jako jedna část (takové kulaté sítko)a ne čistě objímka a kovová tkanina. Za 80let to popraskalo, moc to zřejmě nevydrží, to víš, kdysi se dělalo jinak. Zájímá mě, jestli se podobné komponenty k cedníkům dělají dnes.
Jestli neseženu, alternativně si tam strčím punčochu, tu ani nemusím usoustružit.

Nejlepší odpověď
gecco

Nerezovou tkaninu na to sítko sezenes snadno – https://www.go­ogle.cz/search?q=o­celova+tkanina&oq=o­celova+tkanina&aq­s=chrome..69i57j0l3­.10573j0j4&cli­ent=tablet-android-lenovo&source­id=chrome-mobile&ie=UTF-8#q=nerezova+tka­nina. – ale tu objimku jsi neměl vyhazovat, novou soustružení ti vyrobí kdekdo, ale ta původní byla (skoro jisté) lisovaný…

Další odpovědi
Lamalam

Vypadá to hodně staře. Možná někde na burze harampádí nebo ve vetešnictví.

Drap

Objímka byla sice se sítkem spojena, ale šlo odstranit starou kovovou tkaninu a přiletovat, nebo i jen podsunout kovovou síťku novou. Stejný díl už dávno nebude nikdo vyrábět. V podstatě všechny tyto původní firmy zanikly. Vše nové se dělá tak, aby se nic neopravovalo. Pokud neseženeš od někoho původní díl, bude jakákoli úprava dost náročná.

anonym

Jak to mám vědět? Když se budeš snažit, seženeš. Když se snažit nebudeš, neseženeš.

gecco

Omlouvam se, že píšu jako Hotentot, ta tabletka je vážně sfina…
😉

Lamalam

Nesváděj to na tablet, ochutnáváš vánoční vaječák, že?

gecco

Tlamolepy fakt neeee…
😉
A na suché bílé se teprve chystam…
_____________­________
Snažím se té placce přijít na chuť, moc mi to ale nejde…

zjentek

Kdo je ta placka?

gecco

Ta placka je tablet…
Trochu se s nim ucim zachazet…
😉