Standaa

Sex je biologicky nesprávně nastavený – krátká úvaha – Souhlasíte?

Podle mě je biologicky špatně, že sex přináší člověku fyzické (pudové) uspokojení. Pak může nastat fenomén, který pozorujeme u člověka. Z 90% (můj skromný nepřesný tip) je sex člověkem vyhledáván jen za účelem sexuální potřeby uspokojení, nikoliv za účelem splodit nový organismus. Z toho pak pramení nebezpečné potraty, nebo nežádoucí potomci, kteří nejsou vychováváni s dostatečnou péčí, nebo jsou vychováváni ještě nezralými rodiči – prostě potomci, kteří nebyly zamýšleni a nedostává se jim dostatečná rodičovská láska a dostatečná výchova. A to všechno proto, že jejich rodiče jednou chtěly, nebo potřebovaly, uspokojit svoji sexuální touhu. Kdyby přírpda v tomhle směru fungovala opačně – a splození nového potomka by bylo naopak bolestivé, nebo minimálně nijak pudy neuspokojující, přicházely by na svět jen potomci, kteří by byly svými rodiči velice žádaní a dostala by se jim lepší výchova. Zkrátka kdyby sex přinášel pro oba dva partnery jen bolest, lidé by se milovaly jen z jediného důvodu – přivést na svět žádaného potomka a musely by navíc být motivovaní natolik, že by podstoupily bolest, kterou by sex přinášel – Co si o tom myslíte? Vymyslela to příroda špatně?
Doplňuji:
Ehm, pane Jugare – Jak by to tu vypadalo? Nebyly by potraty, nebyly by znásilňování, nebyly by sexuální obtěžování, nebyly by nechtěné děti, vyrůstající bez lásky, nepřinášející radost svým rodičům, nebyly by děti odhozené do popelnic, nebyly by dětské domovy a možná by zase začala existovat pravá láska – krása duše a dobrých lidských vlastností, kde by muži nebyly hnáni jen sexuální touhou, jako je tomu dnes, byl by prostor pro jiné zájmy a požitky, a myslím že by lidem sex ani nescházel, kdyby ho nikdy nezažili ani neměli sexuální pud, byli by to prostě milující bytosti, avšak nepoháněni sexuální touhou. Opravdu by to takhle nebylo lepší?

Nejlepší odpověď
anonym

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

Vše je jak má být a nikdo by neměl zpohybňovat boží záměry?!
Doplňuji:
Jugar -pravděpodobně by byl zánik lidstva dřív,než vznikl internet a to dřív,než je nám souzeno.

Další odpovědi
odik

Mám na to jiný názor.

Stále by dvě nedospělé osoby mohli chtít dítě = ačkoliv se o něj nedokáží postarat.

Stále by dvě osoby mohli mít dítě = a pak se rozejít/rozvést, protože se vlastně nemají tak rádi.

Stále by existovalo znásilňování = vzrušující je pro ně utrpení cizích, né příjemný prožitek aktu.

A tak dále.

Pokud je to otázka víry, tak pokud by to tak Bůh nechtěl, tak by nás tak nestvořil.

Pokud je to otázka biologická, tak existuje evoluce, která by to za ta léta zařídila jinak, kdyby to bylo špatné.

Awe

Mám na to jiný názor.

Já jsem rád že to je tak, jak to je.A to co tvrdíš nemusí být až tak růžové… Sex jako takový dokáže i uvolnit a zlepšit náladu, odblokovat frustraci či stres a někdy i pomoct ohledně zdravotního stavu. Nehledě na to že když není do čeho píchnout tak je tady alespoň žena na pěknou chvilku a spestření jinak nudného života. A jako poslední věc bych uvedl, že je tohle snad nejstarší řemeslo vůbec. V jaké situaci by byla žena která nemá práci ani co jíst a nemohla by si takto přivydělat? A když koukneš do historie nebyla to vždy taková doba jako dneska a nebýt prostituce tak jich hodně zemřelo hlady.
Doplňuji:
Kromě toho…
Nemám co dělat – masturbuju
Potřebuju – masturbuju
Před schůzkou – masturbuju
Bolí mě hlava – masturbuju
Nemám ženu – masturbuju
Nemůžu usnout no tak prostě masturbuju!
Ono to má více využití ale bylo by to na dlouho :D

mosoj

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

Sex je biologicky nastaven správně. Jediným výsledkem má být zplození potomka. Libido je pouze rafinovaný prostředek. Za to, že si to moderní člověk překroutil a změnil priority příroda nemůže. Příroda to vymyslela dobře.
Váš názor je chorobný.
Doplňuji:
Ona příroda nadělila člověku také rozum. Tak by ho měl používat.

arygnoc

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

Doplňuji:
všetko záleží na uhle pohľadu.

pokiaľ sa na to pozrieme čiste z bioogického hľadiska, všetko je v poriadku – človek je totiž biologická entita vybavená pudmi ako ostatní tvorovia – prežiť a predávať svoje gény v čo najväčšej miere.
tam sa stará o potomstvo skoro výhradne matka, nejaké otcovstvo a z toho vyplývajúce povinnosti je irelevantné.
cieľom je množiť sa a preto páchať sex vždy, keď sa dá (nemalým motivujúcim činiteľom je i príjemný zážitok zo sexu).

niečo iné ale je pohľad, ktorý nazývame kultúrny.
ten hovorí niečo o vzťahu potencionálnych rodičov a už i o zodpovednosti otca včítane povinnosti podieľať sa o výchovu.
evolučne je to krok späť, petože neprichádzajú na svet iba deti, ktoré prežijú krutú skúšku prírodou (hlad, zima, …), ale i tie, ktoré sú proste iba lepšie materiálne zabezpečené a prežívajú nie vďaka svojim genetickým odolnostiam, ale vďaka neprirodzenej ochrane (dostupnosti opatery, jedla, tepla, ale i napr. liekov a pod), prežívajú i tí potomci, ktorí by inak neprežili.
a čo horšie – svoje gény predávajú ďalej, čo by sa nestalo pri fungovaní čiste prirodzeného výberu.

takže – všetko je v poriadku, aspoň čo sa týka prírody, sex je príjemný, pretože jeho účelom je zachovať druh, splodiť silných jedincov, ktorí zasa budú plodiť iba silných jedincov a zabezpečia tak existenciu druhu.
ale – nakoľko človek je obdarený rozumom (ohľadne tejto problematiky je to skôr danajský dar), vymyslel svoje vlastné pravidlá, ktoré sú vlastne proti prírode.
a dôsledky sa pomaly dostavujú – tzv. civilizovaná spoločnosť sa pomaly nedokáže reprodukovať (to je samá asistované tehotenstvo, rizikové tehotenstvo, inkubátorové deti), a keď, tak plodí geneticky menejcenných jedincov (ktorých by astma či alergia normálne zabila), ktorí zasa ppredávajú svoje defektné gény ďalej.
porovnajme to s národmi, ktoré žijú viac v súlade s prírodou – rodí sa viac detí, je väčšia úmrtnosť (slabí neprežijú), ale dokážu sa množiť bez potreby tzv. moderných výdobytkov vedy. a to všetko sa deje presne tak, ako to stanovila príroda – o potomstvo sa (takmer) výhradne stará matka, prežívajú silnejší, zdravší.
a tak to má byť.

takže, keď sa budeme držať znenia otázky – príroda to má vymyslené dobre, iba človek sa ju snažiť pretvoriť na obraz a potrebu svoju, a evidentne sa mu to nedarí.
veď inak by ani nevznikla ani táto otázka.

z hľadiska biológie a prírody je všetko v priadku.

;-Q

anonym

Mám na to jiný názor.

Doplňuji:
To by to tu vypadalo,kdyby sex měl jen účel zplodit potomka.
Buďme rádi za to,jak to je a že sex nám přínáší krásné chvilky v životě.

dědapetr

Mám na to jiný názor.

Odpovím citátem:Sex není jenom o sexu. To, jak chápeme a vyjadřujeme naši sexualitu, poukazuje na naše nejhlubší přesvědčení o tom, kdo jsme my, kdo je Bůh, jaký je smysl lidského života, uspořádání společnosti, a dokonce uspořádání vesmíru. – Christopher West[3]

Kotja

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

Doplňuji:
Sex bez požitku jen jako plození dětí chtěla zavést Strana v 1984.

beer

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

Pokud by tomu tak bylo, člověk a spousta dalších živočichů by na planetě vůbec neexistovala. Měnit zákony přírody se nevyplácí.

anonym

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

Popírat evoluci je hovadina. Jedná se o nejvěrohodnější teorii, která může mít leda tak mnoho chyb, leč v principu musí být správná, neb jen vyvozuje závěry z jasných důkazů historie – fosílie atp. Když někdo řeší jen takovou volovinu, jako je „civilizovanost“, pak je špatné každé dítě, které se jakkoliv vymyká z normálu. Jenže příroda „civilizovanost“ neřeší. Čím více potomků, tím lépe – to je zákon přežití druhu. Znásilnění atd. – vše je z hlediska udržení existence druhu nezbytné – ostatně toto vyvodila ona teorie. Přežili jen ti nejzvrhlejší a sexuálně „nejmaniačťější“… Snaha udržet „civilizovanost“ je kontraproduktivní, leč na druhou stranu alespoň reguluje populaci druhu, kterýžto jinak nemám žádného přirozeného nepřítele. (Samozřejmě krom pár idiotských turistů, co si nevezmou pořádné vybavení atp.) Pročež u nás jsou potraty, genocidy, vraždy – veškeré zložiny a teorie – vědy, myšlení obecně a veškerá ta snaha popírat sexualitu nezbytné – je to to jediné, co nás reguluje… (Naše přemnožení by vyhubilo potravu atd. Místa tu je dost – to je zase naopak blbost – co se občas kdesi vyskytne – místo je, jen by to ještě více zdevastovalo planetu, vyhubilo potravu atd.) Pročež pudy nás staví na vrchol a snaha o „civilizovanost“ nás reguluje – je to v dokonalé harmonii. Být nižším druhem, mohli bychom si dovolit se sami neregulovat (regulovalo by nás něco vyššího) – takto je osud všeho jen na nás – jsme pány tvorstva…

Reezo

Mám na to jiný názor.

Osobně si myslím, že tvůj pohled je špatný. Člověk je a bude otrokem svých emocí. Pokud by ti sex nepřinášel to potěšení atd… tak by se ti ani nepostavil, protože by tě to nevzrušovalo. Jak bys chtěl potom plodit bez erekce?
Člověk je bohužel kus špatného a kus dobrého pohromadě.

Spíš řeš to proč lidi co jsou Monogamní jsou lepší než lidé polygamní.
Tvůj problém by vyřešila převýchova lidí na monogamisty.

matewr

Mám na to jiný názor.

Doplňuji:
Kdyby sex nepřinášel slast a jen bolest (stejně tomu je zhruba u 98% zvířat), tak by nastal problém. Lidé by se přestali množit a za chvíli by vymřeli. Dostali jsme totiž do vínku si věci uvědomovat a PŘEMÝŠLET nad nimi a právě proto, bychom se dle mého názoru dobrovolně vzdali možnosti reprodukce, jen z důvodu vlastního pohodlí, které je pro nás (jak je asi většině z nás známo) více důležité, než „nějaká“ budoucnost lidstva. Sám jsem člověk, který miluje své pohodlí nadevše a do bolestivého sexu bych se vrhl možná tak pár krát za život… a co kdyby se to zrovna nepovedlo?

postcd

Nesouhlasím. (Uveďte důvody, proč nesouhlasíte)

to, že lidé jsou nešťastní a scházejí z cesty (mají nemanželský sex) aniž by ten sex stál na solidních základech (úcta, pokora, láska v manželství, ne zamilovanost, ne sebeuspokojení ) je důsledek špatného myšlení a nesprávné výchovy a společnosti orientované na sebe uspokojení, ne na přizpůsobování osobnosti podle Boží vůle. Tvůj návrh je možná něco podobného jako kdybys chtěl zakázat pivo, protože může vést k dopravním nehodám ?

jirkajirka

Standaa Vaše Úvaha mi přípomíná náboženského fanatika nebo člověka který už ,,nemůže".

anonym

Vše mé svůj účel i sex v dnešní době se lidstvo na celém světě množí „rychostí světla“,ale to jsou dva pojmy,jelikož se píše rok 2015…http://w­ww.muzskasteri­lizace.cz/vasek­tomie/

anonym

…,ale pokud má někdo problémy s deviací,tak by se měl izolovat jako pacient,"normál­ní"člověk se vyhne problémům se zákonem a raději si pustí nějaký hezký film.