annas

Sekám trávu na zahradě, samozřejmě sekačkou. Nevíte, kdo ji vymyslel?

Nejlepší odpověď
vagra

Britský inženýr Thomas Plucknett byl první, kdo vyrobil stroj na sekání trávy. Patentoval ho v roce 1805. Jeho sekačka byla mohutný stroj s válcovitým ostřím a nesekala nijak zvlášť dobře.
Našli se další vynálezci, kteří si řekli, že by takovou sekačku zvládli líp.
Nejúspěšnější z nich byl Edwin Budding. Pracoval jako inženýr v textilce a nechal se inspirovat jedním strojem v továrně. Jeho sekačka z roku 1830 se velice podobala těm, které používáme dnes.Začalo ji vyrábět několik společností, mezi nimi i závod Ransome s z Ipswiche.
V roce 1899 začali v Ransome's vyrábět motorové sekačky s malým benzinovým motorem.

Zdroj: http://babca.blog­.cz/rubrika/vi­te-ze

Další odpovědi
dědapetr

Atco Standard byla první motorová sekačka na trávu, která se masově prosadila na trhu. V roce 1921 jí vyrobila společnost Charles H. Pugh Ltd.

Tato společnost již existovala dlouhou dobu a do té doby se nejvíce proslavila výrobou drobných náhradních dílů. Tyto díly byly nejvíce využity během 1. světové války na mnoha výrobcích včetně výzbroje. S příměřím v roce 1918 přišel i propad poptávky a firma se začala poohlížet po nových výrobcích a trzích.
http://www.vre­tenovesekacky­.cz/2s-tradice-sekacek-ATCO.html

elektrikář

Ten komu se nechtělo naklepávat a brousit kosu.Napřed vznikly nožové sekačky.Při tažení koněm, se z pohybu kol mechanikou převáděl pohyb z rotačního na nožový. A sekal trávu a zrní.Sekačky, hrstkovače a samovazy vznikly na velkých farmách v USA. První kombajny táhlo až 60 koní. Než přišel pomocník spalovací motor.