ivan.kondr

Sčítají se příjmy z DPP pro účely daňového přiznání?

Kdy musím podat daňové přiznání? Jsem student a přivydělávám si na DPP, s měsíčním příjmem kolem 4 000 Kč. Teď uzavírám DPP s dalším zaměstnavatelem, kde můj měsíční příjem bude kolem 8000 Kč. Budu muset podávat daňové přiznání, protože v součtu částka překročí 10 tisíc Kč měsíčně? Nebo se to nesčítá? A ještě jedna věc – ona částka 10 000 Kč -je tím myšlen čistý příjem (tj. to, co mi ve výsledku přijde na účet), nebo hrubý (to, co je napsané v DPP)? Díky moc za jakékoliv odpovědi.

Odpovědi
anonym

Limit (10.000,–) je vždy uváděn v „hrubém“.
Počti si – http://www.al­fasoftware.cz/pru­vodce-dohodou-provedeni-prace-roce-2014/ – myslím, že pro tebe by bylo výhodné tyto příjmy zahrnout do daňového přiznání (získáš tak možnost část daně získat zpět – započíst nezdanitelný příjem a daňové úlevy).
Pro přesné informace se ale domluv s kvalitní mnzdovým/ou účetní a nebo s daňovým/ou poradcem/kyní.