dust8

Schne dobře natřená barva na kov či dřevo i pod bodem mrazu, či to jen déle trvá oproti teplotám nad nulou?

Nejlepší odpověď
elkon

V mrazu se nikdy nenatírá. Na některých barvách je uvedena i teplota, za které lze natírat.

Další odpovědi
Drap

Záleží také na tom, o jaký druh barvy se týká. Teplota okolí dost podstatně mění podmínky schnutí a vyzrání barvy. Žádná z běžně používaných barev nebude dobře schnout v teplotách pod nulou.

plebs

Záleží po jaké době po nátěru a zda je to nitro, akryl, fermežová, případně gréto-vodou ředitelná, základní nebo vrchní, ovšem dle mého odhadu je nejlépe natírat mezi 5–8 stupni tepla.