Sbíráte ořechy ze země, nebo si pro ně vylezete na strom?

Proč někteří lezou kvůli tomu na strom. Beru to tak, že pokud je ořech na stromě, tak není zralý. Ořechy se klátí a potom sbírají, nebo se snad pletu?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože jsou hamižní, lezou do korun stromů, lámou větve. Pokud sbírám ořechy, zásadně s pod stromu.

Další odpovědi
dudu

Sdělení, že někdo trhá ořechy přímo na stromě slyším poprvé. Podle zde vžité tradice /severně Brna/ je podobná činnost zbytečná a vysoce nebezpečná. Vždy vyčkáme až ořechy dozrají a samovolně spadnou nebo je v krajním případě orážíme ráhny. Než se tak stane v klidu slopáme slivovičku a zakrajujeme uzené.

marci1

Samozřejmě, že je sbírám pod stromem. 🙂
Někteří lezou na strom a potom to dopadá takto : ☹
http://www.no­vinky.cz/krimi/383083-divka-trhala-orechy-malem-ji-to-stalo-zivot.html

jirkajirka

Po prvním mrazu spadnou a já si je v klidu posbírám.

Vanda6

Samozřejmě, že ze země. Nevidím nejmenší důvod, proč bych se měla škrábat někde po stromě nebo snad vytahovat žebřík a upřímně řečeno, všichni v mém okolí to dělají úplně stejně…prostě ohnou hřbet a sbíraj . Ořech by měl zkrátka spadnout sám, přesně jak říkáš :)