Avatar uživatele
Registrovaný

Sázím na výsledky fotbalových zápasů - musím z výhry zaplatit daň? A co když se rozhodnu daň z výhry nezaplatit?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda musím platit daň z výhry - když sázím na fotbalové zápasy? Pokud ano - co se může stát když daň nezaplatím?

Předem děkuji za odpověď...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Kurzové sázky jsou předmětem daně z příjmů podle § 10 odst. 1 písm. h). V ČR podléhají srážkové dani pří výplatě příjmu dle § 36 odst. 2 písm. k). Tzn. že příjmy z ČR by měly být již zdaněny, pokud nesplňují zvláštní podmínky pro jejich osvobození podle § 10 odst. 3 písm b), tj. pokud jde o výhry z loterií, sázek a her provozovaných provozovaných podle zákona č. 202/1990 Sb. (tzv. loterijní zákon).

Přeloženo do lidského jazyka: výherce daň neplatí. Buď ji za něj zaplatila sázkovka, nebo je osvobozeno.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.