bolak

Rozumíte vysvětlení toho rozsudku?

https://www.no­vinky.cz/krimi/429141-policista-zfalsoval-dukazy-podle-soudu-to-ale-neni-trestne.html

Jako jeden policajt zfalšuje záznamy, pak lže u soudu, druhá policajtka křivě přísahá, a jako je to oukej a nic neprovedli? 🙂 Oni nebudou nijak potrestáni? Pokud to chápu správně, tak chlapovi hrozila celkem velká pokuta, ztráta řidičáku na 2 roky, a jenom díky tomu, že měl pořízenou tu audionahrávku, tak unikl trestu, jinak by jim to, co na něj šili (domluvili se, že budou lhát o tom, že odmítl krevní test, aby se policajt unikl pokárání, případně důtce, případně aby mu nešáhli na peníze, výměnou za vyšší trest pro pokutovaného) prošlo, a on by dostal trest za něco, co neudělal, jak to může nebejt trestný, zvlášt když jsou oba ještě navíc policajti? Není náhodou jednou z podmínek nástupu k policii bezúhonnost?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dotyčný policajt zřejmě nějak potrestán bude, ale ne za trestný čin, pouze za přestupek. Trestný čin to nebyl, protože tím nikoho nepoškodil, ani tím nesledoval vlastní prospěch. To je celé.

Další odpovědi
klumprt

Bezúhonnost neznamená, že k nějaké úhoně tvoje pověst nemůže přijít v budoucnu.
Je to skutečně zvláštní případ. Ten policajt byl ve dvojím ohni. Vybral si ten, který mu připadal menší, jenže pouze v té chvíli a pouze připadal.
Teď si představ, že by se hned na začátku přiznal, že pochybil. Okamžitě by se po něm začali vozit a začali by ho podezírat, že za to něco dostal od toho řidiče, že pochybil. A zřejmě by kázeňský trest v podobě srážek ze služebního příjmu byl nevyhnutelný.
Teď se podívejme na onoho řidiče. S největší pravděpodobností to byl ožrala, kterého patří řádně oflastrovat. Tak, když se to vezme kolem a kolem, tak proč bych tomu nepomohl a sám se z průseru nevyvlíkl. (Zde nerozumím tomu, že ve skutečnosti řidič pokutu dostal, i když měření nebylo provedeno správně). Je to špatná úvaha, ale je pochopitelná.

ivzez

Mně to vysvětlení přijde jasné. Policista nechtěl nikoho
poškodit, záznam upravil na pokyn svého nadřízeného.

Podle mne potrestán bude, ale myslím, že spíše za to,
že „prásknul“ nadřízeného, než za úpravu záznamu…

Kryšpín

Záznam zmizne neznámo kam a jede se dále

bolak

Kepler: nepoškodil nikoho ale jen dílem náhody… protože dotyčný pořídil audionahrávku která vyvrátila to policajti tvrdili že se stalo, jinak by se z toho nevysekal…