HZK

Rozumí si zázvor s medem?

Léčím se, když na to přijde, zázvorem s medem.
Avšak nedávno jsem si přečetl že med ruší účinky zázvoru.
Musí se do něj proto dát po mírném vychladnutí.
Kde je pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Užívám zázvor s medem za studena, Dělám sirup – nakrájím celý citron na kolečka , přidám na malé kousky nakrájený čerstvý zázvor a med. Dám v zavařovací sklenici do ledničky. Vytvoří se sirup – dávám si denně lžičku.

Lze míchat s alkoholem, pít denně nalačno jednu „štamprli“ – prý zabrání zachlazení po celou zimu. V tomto spojení neužívám, nevím.

Jinak pozor na množství zázvoru, někomu způsobuje žaludeční potíže, zvláště když bude pít několik čajů denně

Med se nikdy nepřidává do vřelé tekutiny, teprve až po čátečném vychladnutí. .

Další odpovědi
gecco

Pokud myslíš zázvorový ´čaj´, pak se med dává až tak při vychladnutí nápoje pod 45°C (50°C spolehlivě med ´ničí´).
Ale klidne si můžeš zázvor najemno nakrájet a medem zakapat – po chvíli (zázvor ´poustí´ vodu) se to jí lžičkou (podobně, jako cibule s medem).
😉

quentos

Ano, rozhodně uděláte lépe, když med přidáte až po mírném vychladnutí. Už jen proto, že některé cenné látky v medu by se mohly varem zničit.

da ny

V mých, zejména zimních čajích se med se zázvorem a citronem snáší (a fungují ) skvěle 😁.
Citron i med (ovoce) se má přidávat do čaje ideálně po částečném schladnutí (40°C a méně), aby nedošlo ke ztrátě cenných látek a vitamínů (C v příliš horkém čaji.
Zázvoru raději aličké množství, může dráždit sliznice a opatrnější mají
být i kardiaci.
Zázvorové limonády jsou též skvělé.
Doplňuji:
… zázvoru maličké množství…

Jiri841

Jasný ideální kombinace třeba zázvorový čaj s medem skvělé! zkuste sám:

https://www.by­linkovo.cz/zaz­vorovy-caj-8-duvodu-proc-ho-pravidelne-pit/