zabicka321

rozhodnutí soudu – kam uhradit škodu?

Když soud rozhodne o úhradě náhrady škody v určitém časovém limitu a na rozsudku není vaiabilní symbol ani číslo účtu? Jak se dá zjistit kam poslat peníze?

Nejlepší odpověď
anonym

Viník musí přece vědět komu škodu způsobil. Poškozenému je povinen škodu nahradit. Soudu se hradí náklady, které si soud za proběhlé řízení naúčtuje. Ještě se můžete setkat s náklady za právní zastoupení protistrany, kde zase musíte zjistit číslo účtu právního zástupce.
Pokud tyto údaje nevíte, zvedněte telefon a volejte. Soudy nedávají dlouhou lhůtu na zaplacení. Je lépe jednat rychle, než se dočkat platebního rozkazu nebo exekuce.