Pokročilý

Rozesílá ČP zásilky i o víkendu?

Pokud v pátek odpoledne pošlu přes poštu balíček, příjde příjemci v sobotu nebo až v pondělí? Děkuji
Doplňuji:
Rocke: Posílám ho jen asi 5km ode mne. Jde o formální záležitost, takže to musím řešit takhle hloupě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

O víkendu či svátcích se roznáší pouze telegramy (byť se dnes už téměř nepoužívají, stejně jako zrušili na vesnicích veřejné hovorny a místo nich jsou leckde veřejně přístupný internet na obecním úřadě nebo místní knihovně) a expresní zásilky (jak dopisy, tak expres balíčky).
Pro zajímavost, v Anglii díky tradicím chodí listonoš i v sobotu v plném rozsahu dodnes.
Jinak přes víkend fungují třídírny zásilek a meziměstská přeprava, doručování jen - viz výše.

Další odpovědi:

Zlatý

Po přečtení Vaší otázky mne ihned napadlo, že asi máme mezi sebou marťana. Česká pošta se většinou chová jak popisuje kolegyně Ella. Např. u nás na sídlišti mají na poště otevřeno výlučně v pracovní dny a to od osmi do jedenácti a pak od třinácti do sedmnácti hodin. Polední dvouhodinovou přestávku přísně dodržují a zavírací dobu rovněž.

Stříbrný

Podle mých zkušeností dojde ve středu:-)Záleží,jak daleko ho posíláš.Myslím ale,že o víkendu pošty nefungují.

Zlatý

Většinou chodí do druhého dne. Tedy nejdéle v pondělí .

Osobně mně chodí obchodní balíky z Ostravy do Plzně druhý den i s dovážkou domů. Jeden den dopoledne udělám objednávku a pokud ji hned pošlou, druhý den na mě zvoní rozvoz pošty.

Stříbrný

ČP občas nerozesílá ani přes pracovní dny natož o víkendu =(
do týdne by mohl být vámi odeslaný balík na místě... i když, nejsem si jistá - píšete že je to tak 5 km... nám někdy koncem května poslali složenku z firmy, která sídlí od našeho domu asi 500m, poštu tady máme a dodnes složenka nedorazila...

Stříbrný

Mám pocit, že jsem někde ve zprávách zaslechl mluvčího ČP, že rozšiřují dopravu balíků až do večerních hodin a mám dojem, že mluvil i o sobotě, ale jestli to opravdu funguje to nevím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.